İl Özel İdarespor'un Adı Değişti

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) takımlarından Malatya İl Özel İdarespor, genel kurul sonrası Malatya Yeşilyurtspor ismini aldı.

İl Özel İdarespor'un Adı Değişti Malatya Spor

Yeşilyurt Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ta katıldı.

BAL Ligi'nde yer alan Malatya İl Özel İdarespor'un adı Malatya Yeşilyurtspor Kulübü olarak değiştirildi. Sarı-lacivert olan takımın rengi ise turuncu-yeşil-mavi olarak değiştirildi.

Tüzük değişikliğinin ardından seçime gidildi. Tek liste halinde yönetime aday olan Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Komisyonu Meclis Üyesi Dursun Cumali Sucu, Malatya Yeşilyurtspor'un kulüp başkanı oldu.

Malatya Yeşilyurtspor'un Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın desteği ve katkısıyla kulübün hayatını devam ettiğini belirtti.

Sucu, Malatya Yeşilyurtspor'un altyapısı ve futbolcularıyla Malatya'ya damga vuracağını da sözlerine ekledi.

Yapılan seçim sonrası konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, sporun belediyeciliğin bir gerçeği olduğuna dikkat çekti.

Spor denildiğinde akla ilk futbolun geldiğini ifade eden Polat, "Seçimden önce yaptığımız çalışmalarda, projelerimiz amatör spor mu, yoksa amatör futbol mu? olsun diye çok tartıştık. Sonuç olarak projelerimizi amatör spor olarak yapmaya karar verdik. Spor denildiğinde akla büyük oranda futbol geliyor ama futbolun dışında diğer sporlarda var. Bizim bütün spor branşlarına destek vermemiz lazım" dedi.

Polat, Malatya İl Özel İdarespor'un bundan sonraki süreçte Malatya Yeşilyurtspor olarak Malatya'yı temsil edeceğini belirterek, "Malatya Yeşilyurtspor Kulübümüz bünyesinde sadece futbol değil, sporun diğer dallarına da destek verilecek. Bu kulüp hepimizin sorumluluğu altında olacak. Biz kulübümüzde, çocuklarımızı spora yönlendirip, onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutacağız" ifadelerini kullandı.

Dursun Cumali Sucu başkanlığındaki Malatya Yeşilyurtspor Kulübü'nün yönetim listesinde şu isimler yer alıyor; Şahin Özer, İbrahim Degiz, Mehmet Karaman, Ali Palancı, Alparslan Zarıçlar, Murat Karapınar, Hacı Şaban Sağlam, Kadircan Esen, Eyüp Bolat, Muzaffer Özkan ve Bekir Karakuş.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 586
Bu Ay : 8645
Toplam : 8645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom