Sıcaklar, Şeker Satışını da Etkiledi

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın sıcak mevsime gelmesi nedeniyle, misafirlere vazgeçilmez ikramlarından şeker satışında ise beklenen satış olmadığı bildirildi.

Sıcaklar, Şeker Satışını da Etkiledi Malatya Haber

 Malatya’da orta direk ailelerin alış veriş yaptığı Cezmi Kartay Caddesi’nde şeker satan Sabri Akagündüz, eski işlerin olmadığını belirterek, “Şimdi bayramda ikram edilecek çeşit çok. Ayrıca bu yıl havalar aşırı sıcak. Bu nedenle, bayramlık şeker satışı geçen yıllar gibi değil” dedi.

Fiyatın geçen yıla göre çok az yükseldiğini söyleyen Akgündüz, “Şeker’e zam gelmesi nedeniyle misafir şeker fiyatı da geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında arttı” ifadelerini kullandı.

Orta direk ailelerin alış veriş yaptığı pazarda bir kilo çocuk şekerinin fiyatı 4-5 TL’den başlarken, normal şekerin kilosunun da 8 TL’den başladığı ve 25 TL’ye kadar çıktığı ifade edildi.

Alış verişe çıkan Mehmet Yiğit ise, sıcak nedeniyle fazla gezemediğini ifade ederek, “Ülkemizde çok şükür ağız tadıyla Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Allah, Gazze, Suriye, Irak ve Mısır gibi ülkelerdeki Müslümanlara yardımcı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 278
Bu Ay : 6362
Toplam : 6362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom