Malatyaspor Yaşayacak

Malatyaspor'da, 'Dernekler Kanunu'na muhalefet, hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma' iddiasıyla ilgili olarak açılan kamu davasında mahkeme, 4 Temmuz'da ki duruşmada kararını açıklamıştı.

Malatyaspor Yaşayacak Malatya Spor

Malatyaspor Kamu Davası'nda mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı. 

Malatyaspor'da, 'Dernekler Kanunu'na muhalefet, hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma' iddiasıyla ilgili olarak açılan kamu davasında mahkeme, 4 Temmuz'daki duruşmada kararını açıklamıştı. 65 sayfalık gerekçeli kararda ise dün açıklandı.

Malatyaspor Kulüp Başkanı Bülent Kapkıner, gerekçeli karar sonrası yaptığı açıklamada, "Malatyaspor’un kamu davasında gerekçeli karar çıktı. Mahkemenin vermiş olduğu kararın nedenlerini açıklayan gerekçeli karar dün elimize geçti. Herhangi bir sürpriz yok. Verilen cezaları biliyorduk. Kararı biliyorduk zaten. Birkaç futbolculardan alınan ifadelerde haberimiz yoktu. Onlardan haberim oldu" dedi.
Kapkıner, Yargıtay sürecini beklemeyeceklerini kaydederek, "Biz karara göre Yargıtay sürecini beklemeyeceğiz. Kulübe verilen zararların tazmini yönünde haciz ve ihtiyat kararlarını uygulayacağız.

Daha öncede eski yöneticilerimize çağrı yaptık. Biraraya gelinsin kulüp tekrar ayağı kalksın. Ama yöneticilerimiz hala 'Bu dava Yargıtay‘dan döner. Bu dava bozulur' diyorlar. Yargıtay’ında pek bir şey diyeceğini sanmıyorum. Malatyaspor parası kimsenin özel hesaplarına girdisi çıktısı olamaz. Yargıtay da gereken kararı verecektir. İnsanlar bu hakkını da sonuna kadar kullanacaklardır" ifadelerini kullandı.
Davayı, Malatyaspor'un kurtuluşu olarak gördüklerini dile getiren Kapkıner, "Bu dava kaybolan paraların cezai boyutu. Bu paraların geri dönmesi lazım, bu cezaların kalkması için. Biz olduğumuz dönemde asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz. Bizden sonra gelecek insanların da bu davadan vazgeçeceğini sanmıyorum. Çok ciddi iddialar var. Mehmet Deliorman’dan tutun, İsmail Kartal’dan tutun, Güngör Tuğcu'ya ve Ramazan Kahya’ya kadar birçok futbolcuya para ödenmiş görünüyor. Ama bu futbolcuların ifadelerinde kesinlikle biz bu parayı almadıklarını ifade etmişler. Daha buna göre biz suçsuzuz diyorlarsa eğer bizim yapacak bir şeyimiz yok. Gereken kararı mahkeme vermiştir" diye konuştu.

MALATYASPOR’U TESİSLERDEN UZAKLAŞTIRMAK İSTENİYOR

 Malatyaspor Kulüp Başkanı Bülent Kapkıner, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin Yeşiltepe'de bulunan tesislerden çıkmaları için tebligat gönderdiğini söyledi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Yeşiltepe'deki tesiste kalan Malatyaspor'un tesislerden çıkarılmak istenildiği iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Malatyaspor Kulüp Başkanı Bülent Kapkıner, "Belediyeden bir tebligat var. Tesislerden çıkarılıyoruz. Tebligatı alıp hukuki süreci başlatacağız. Tesisimizi boşaltmayı düşünmüyoruz. Hatta 44 Malatyaspor ile ortak kullanma kararı almıştık. O da bizim kardeş bir takımımız. Bir yıllık beraber kullanma kararı Belediye’yi harekete geçirdi. Malatyaspor’u o tesislerden uzaklaştırmak isteniyor" dedi.

Kapkıner, Malatyaspor'un asla kapanmayacağını ifade ederek, "Bizi tesislerden çıkarırlarsa bile farklı bir yerde tesisimizi açacağız. Malatyaspor kesinlikle kapanmayacak. Çocuklarımızla topumuzu oynarız" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 480
Bu Ay : 4037
Toplam : 4037

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom