Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi Var

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, yaz spor okullarına ilginin her geçen yıl arttığını ifade etti.

Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi Var Malatya Haber

Yaz spor okullarına her geçen gün ilginin daha da artığını vurgulayan Fındıklı, “Yaz spor okulları bizim yaz ayları boyunca gençlerimize, çocuklarımıza ve her yaş grubundaki sporcularımıza tesislerimizi ardına kadar açtığımız günlerdir. Farklı türden etkinliklerle vatandaşlarımızın ilgisini çekmeye çalıştık. Bu yıl geldiğimiz noktayı ben çok güzel görüyorum. Toplamda 35 branş ta kurs açtık. 27 spor branşına katılım oldu. Talepleri karşıladık. Tesislerimizle ve antrenörlerle yaz okullarında sporcularımızın yanındayız" dedi.

Fındıklı, yaz spor okullarına 10 bin sporcunun kayıt yaptırdığını kaydederek, "Yaz okullarında bundan 4 sene öncesine bakarsak bin 875 rakamından 10 binin üstünde bir sayıya ulaştık. Bu rakamı göz önünde bulundurursak, çok hızlı bir ilerleme kaydettiğimiz ortaya çıkıyor. Dikkat çekici bir yükselmemiz oldu. Ama bu sayı yeterlimi diye sorarsanız, benim için yine de yetersiz kalıyor. Tesis sayımız artıkça sporcu sayımız daha artacak" ifadelerini kullandı.

Yaz spor okullarının bir faydasının da yetenekli sporcuları kolay tespit etmek olduğunu vurgulayan Fındıklı, “Sporla ilk defa tanışanlar olduğu gibi geleceğe yönelik sporcularımızda mevcut. Bu sporcuların içerisinde çok yetenekli sporcularımızda bulunuyor. Bunları yaz okullarında daha kolay tespit ediyoruz. O sporcuları kışın yapılacak çalışmalarda onları ayrıca davet edeceğiz. Bir taraftan sağlıklı bir yaşama merhaba derken diğer taraftan yetenekli sporcuların yetenekleri kaybolmamış olacak" şeklinde konuştu.

Yaz aylarında özellikle yüzme branşının çok ilgi gördüğüne dile getiren Fındıklı, “Malatya’mızın denizi yoktur. Yaz ayları da çok sıcak geçiyor. Çocuklarımız serinlemeye de çok ihtiyacı var. Yaz aylarında yüzme branşına ilgi çok. Yaz okullarında sadece yüzme branşında ücret alıyoruz. Bizde yüzme ücretlerine çok cüzi bir meblağ tutuyoruz. 3 yıldır hiç artırmıyoruz. Havuzun diğer masraflarını biz karşılıyoruz. Çocuklarımız mağdur olmasın diye. Şehit ve gazi çocuklarından o ücreti de almıyoruz. Ücretsiz yararlandırıyoruz. Fakirliğini bize duyuran ileten aileleri de ücretsiz olarak yararlandırıyoruz" dedi.

Fındıklı, bayramın 2. ve 3. günü açık yüzme havuzunun açık olacağını da ifade ederek, "Ramazan Bayramının 1. günü hariç 2. ve 3. günü yüzme havuzumuz açıktır. Bayramın birinci günüde haftalık temizleme gününe denk geliyor diye açık tutamadık. Ama Bayramın 2. ve 3. günü Saat 12.00'dan akşam 19.00'a kadar yüzme havuzumuz tüm halka açık olacaktır" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 642
Bu Ay : 6622
Toplam : 6622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom