Engelli Dernekleri israili Kınadı

Malatya’da engelli dernekleri ortak basın açıklaması ile İsrail’in Gazze’ye saldırısını kınadı ve saldırıların durdurulması istendi.

Engelli Dernekleri israili Kınadı Malatya Haber

Soykan Meydanı’nda ellerinde pankartlarla toplanan engelli derneklerinin yönetici ve üyeleri İsrail’e tepki gösterildi.

Duymayanlar için el işaretiyle basın açıklamasının tercüme edildiği basın açıklamasında ilk olarak Kent Konseyi Engelliler Merkezi üyesi Fatih Çolak konuştu. Çolak, “Kimimiz duymuyor, kimimiz görmüyor, kimimiz yürüyemiyoruz. Engelli olsak da hepimizin bir canı duygusu var. Saldırılarda organları kaybeden Filistinlilerin halini çok iyi anlıyoruz” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD)Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun ise, İsrail'i kınamak için toplandıklarını belirterek, “Sadece Gazze’de mi saldırı var? Suriye, Irak, Afganistan ve birçok ülkede Müslümanlara yapılan saldırılar durdurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

Malatya Görme Engelliler Derneği Başkanı Aylin Aslan da, “Yapılan vahşeti insancıl bulmuyoruz" diyerek, İsrail’in Filistinlilere yapılan saldırıyı durdurulmasını beklediklerini bildirdi.

Beyaz Ay Derneği Malatya Şube Başkanı Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut ise, İsral’in Gazze’ye yaptığı saldırıyı kınadıklarını, engelliler merkezine yapılan saldırıdan endişe duyduklarını ifade edip, saldırılara sessiz kalanları kınadı. Karabulut, “Bugün yaşananlar tarihe kara bir leke olarak geçecektir “dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 493
Bu Ay : 2022
Toplam : 2022

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom