Kernek Meydanı Az Kaldı

Kernek Meydanı’nda, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen düzenleme çalışmalarının yüzde 90 bitme aşamasına getirildiği bildirildi. .

Kernek Meydanı Az Kaldı Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, basın mensuplarıyla birlikte Kernek Meydanı’nda incelemelerde bulunarak, bilgiler verdi. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları Ercan Turan, Zeki Sarılar ile Belediye Esenlik Şirketi Genel müdürü Hulusi Boyraz, bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Kernek Meydanı’nın, Malatya için sembol noktalardan birisi olduğunu belirten Başkan Çakır, Malatya için ayrı bir anlamı olan Kernek Meydanı’nı yeni yüzüyle Malatyalıların beğenisine sunduklarını söyledi.

Kernek suyunun meşhur olduğunu fakat su objesinin bugüne kadar yeterince kullanılmadığının altını çizen Başkan Çakır, “Yeni projemizde suyu ve yeşil dokuyu artırdık. 10 metre yüksekliğinde şelale yaparak su objesini zenginleştirdik. Projenin alt yapı çalışmaları uzun ve uğraşlıydı. TEDAŞ’a ait yerler alınarak elektrik santrali yerin altına alındı. Derme kanalı olarak geçen suya alt bir debi yaptık. Yani şu an Kernek Şelalemizin altında derme suyu gidiyor” dedi.

Daha önce üstü kapatılan Kernek suyunun tekrar çıkartıldığını kaydeden Başkan Çakır, “Burada çıkan sularımızı yaptığımız şelaleye bağladık. Buradaki su hiç azalmayacak. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğümüz burada peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları yapıyor. Yine kafeteryamızın yapım çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Projede geçen yel değirmeninin bulunduğu kısımda çalışmalar tamamlandı. Bu noktaları bayram öncesi halkımızın hizmetine açtık. Çalışmaların bitmesiyle birlikte hemşerilerimiz gezebileceği, misafirlerini getirebileceği güzel bir mekana daha kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom