Hizmetler Aciliyet Sırasına Göre Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ü ziyaret ederek, ilçeye bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Çakır, programın sonunda Yazıhanlılar ile iftar yaptı.

Hizmetler Aciliyet Sırasına Göre Yapılıyor Malatya Haber

Yazıhan İlçe gezisine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, daire başkanları, şube müdürleri ile Büyükşehir Belediyesine bağlı bazı şirketlerin genel müdürleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerinin yüksek olduğunu vurgulayan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, “Çözemediğimiz sorunlarımız var. Bu sorunlarımızın çözümü için Büyükşehir belediyemizden yardım bekliyoruz. Yazıhan ilçemizin en büyük sorunu sulama suyudur. Büyükşehir Belediyemizin Karasu ile ilgili yaptığı çalışmalar sonunda ovamıza içme suyu geliyor. Bu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir yapılanmasının büyük ölçüde tamamlandığını, ancak yapılanmadan ve planlamalardan dolayı saha hAkimiyetinin uzadığını söyledi.

Saha ihtiyaçlarının büyük bir bölümünün belirlendiğini ifade eden Başkan Çakır, “İlçe ve mahalle gezilerindeki amacımız sorunları yerinde görmektir. Bu gezileri uzun süredir yapıyoruz. Teknik ekiplerimiz sağlıklı bir planlama için yol haritası çiziyorlar. Sorunları aciliyet sırasına göre çözmeye gayret ediyoruz.

Uzun vadede yapılacak çalışmalar için de hazırlıklarımız sürüyor. Gerekli araç, gereçlerimizin birçoğunun siparişini verdik. Yeni ilaçlama makinelerimiz ile ekipmanları geldi. İlçelerimizde ilaçlama çalışmalarının startını verdik.
Öte yandan, Türkiye kurak ve yağışsız bir yıl geçiriyor. Bu olumsuz durumdan en çok etkilenen kentlerden biri de Malatya. Hemşerilerimizin bu durumdan daha fazla etkilenmemeleri için yeni çalışmalar ve projeler üretiyoruz. Biz bu çalışmaları ne kadar yapsak da, vatandaşlarımız su konusunda daha duyarlı davranmalı, özellikle kaçak su kullanımına engel olmalılar. Biz de bu konuya özel gayret gösteriyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yazıhan’a bağlı 33 mahallenin muhtarı, mahallelerinin sorunlarıyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bilgiler verdiler.

Yazıhan Belediye Binası önünde verilen iftar yemeğine ise Yazıhan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, daire başkanları, şube müdürleri, bazı şirket genel müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda Yazıhanlı katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 278
Bu Ay : 8337
Toplam : 8337

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom