Vali, İftarda Çocuklarla Bir Araya Geldi

Malatya Valisi Vasip Şahin, MİAD Sevgi Evlerinde çocuklarla birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi.

Vali, İftarda Çocuklarla Bir Araya Geldi Malatya Haber

MİAD Sevgi Evleri'ne eşi Şeyma Şahin ile birlikte gelen Vali Şahin, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar ve çocuklar tarafından karşılandı.
Bayan Şahin, Yetiştirme Yurtlarında, Çocuk Evleri'nde ve Sevgi evlerinde kalan çocukların masalarını gezerek onlarla sohbet etti.

Vali Şahin’de “Sizin çocuk yürekleriniz saf günahsız gönülleriniz bugün eğer dua ederse hem kendiniz için, hem büyükleriniz için, hem milletimiz için, hem Malatya için hem de Dünya alemi için özellikle de çocuklar için savaşların, zulümlerin, çeşitli baskıların altında en fazla sıkıntıyı çocuklarımız çekiyor. O çocuklar için dua ederseniz inşallah Cenab-ı hak sizin dualarınızı kabul eder ve dünyada sıkıntılar, zulümler ve haksızlıklar son bulur. Onun için mutlaka dua edin. Ülkemiz içinde kendiniz içinde mutlaka dua edin” dedi.

Konuşmasının son bölümünde çocuklara bir yaş daha büyüdüklerini, yeni bir sınıfa geçtiklerini ve önümüzdeki sene bu seneden daha da başarılı olmalarını dileğinde bulunarak arkadaşlarından, öğretmenlerinden daha çok şeyler öğrenmelerini isteyen Vali Şahin, yazın vakitlerini olumlu değerlendirmelerini de isteyerek, “Bu akşam sofrayı paylaştık, İnşallah bayramda da beraber olacağız ama şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum, en güzel günleriniz bayram tadında geçer, bundan sonra hayat hep size gülsün, cenabı-hak sizlere neyi umut ediyorsanız, sizin için ne hayırlı ise sizlere onu nasip etsin. Sizler gayret eder çalışır ve duayı da ihmal etmezseniz Cenab-ı hak sizleri mutlaka istediğiniz hedefe ulaştıracaktır.

Bu gün akşam sizlerle beraber olmaktan da çok mutlu olduğumu özellikle belirtmek istiyorum. Ben hepinizin gözlerinden öpüyorum, herhangi bir sıkıntınız olduğunda, talebiniz, isteğiniz, dileğiniz olduğunda müdürlerinize, öğretmenlerinize veya bizlere çok rahat iletebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntınızı ihtiyacınızı gidermekten de bizlerde çok mutlu olacağız. Hepinize Teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.

İftar sonrası çocuklar adına konuşma yapan Dilan Başlar ise, “Sevgi Evleri'nde düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğimize hoş geldiniz. Müslüman alemi için bu gecenin ayrı bir önemi var. Kadir gecesinin hepimize sağlık ve mutluluk getirmesini temenni diyorum. Bu gece bütün dualarımız Dünyadaki bütün çocukların barış ve huzur içerisinde çocukça geçirmesi için olmalıdır” dedi.

Çocuklar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirmek ve iftar sofrasını paylaşmalarının mutluluğu adına Vali Şahin ve Bayan Şahin’e hediye verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 932
Bu Ay : 2500
Toplam : 2500

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom