Uyuşturulmuş Gençlik isteniyor

Kısacası ideal gençlik, sigara kullanmayan, içki içemeyen, uyuşturucu maddeyi vücudundan uzak tutan, devletini ve milletini seven insanlardır” dedi.

Uyuşturulmuş Gençlik isteniyor Malatya Kültür-Sanat

UYUŞTURULMUŞ BİR GENÇLİK YETİŞİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen Aspuzu'da Ramazan Geceleri programına konuk olan Gazeteci-Yazar Mustafa Yazgan, günümüz gençliğinin kendine gelerek vatanına hayırlı bir fert olması gerektiğini ifade ederek, “Uyuşturulmuş bir gençlik yetişiyor” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanlığı tarafından ortak organize edilen programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mücahit Balin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“PARELEL FELAKET”

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan gecede, Gazeteci-Yazar Mustafa Yazgan, “Gelişen Yeni Türkiye’de İdeal Gençlik” konulu bir konferans gerçekleştirdi. Konuşmasının başında Türkiye’nin bir takım güçlerle başının belaya sokulmak istendiğini ve bu belaların en başında “Paralel Yapı” olduğunu kaydederek, “Bizler Türkiye’nin geleceğini düşünen insanlarız. Yıllarca bizlerde yanıltılmışız. Güvendiğimiz insanlar ülkemizin temeline dinamit koymaya çalışıyormuş. Yeni yetişen gençlerimiz bu oyunlara gelmeyecektir. Pensilvanya felaketi, paralel felaketi yaşamayacaktır” şeklinde konuştu.

“İDEAL GENÇLİK, BAĞIMLI OLMAYAN GENÇLİKTİR”

Mustafa Yazgan, kendi gençlik dönemlerinde uyuşturucu gibi bir şeyin olmadığını ifade ederek, “Uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddeler modernizmin ortaya koyduğu bir vahşettir. Uyuşturucuya ve sigaraya tabi olanlar, müptela olanlar en kısa zamanda bıraksınlar. İdeal gençlik nefsine hakim olabilen bir gençliktir. Şeytan nefs ile devamlı koalisyon halindedir. Şeytan onu kendi atına çeker ve istediği şekilde yönlendirir. Bu zorlu düşmanı her yerde alt edip yenmek zorundadır. Kısacası ideal gençlik, sigara kullanmayan, içki içemeyen, uyuşturucu maddeyi vücudundan uzak tutan, devletini ve milletini seven insanlardır” dedi.

Konferansın sonunda Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ve MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Gazeteci-Yazar Mustafa Yazgan’a kayısı ve plaket takdim etti. Programın sonunda Gurup Genç ilahi gurubu sahne aldı. Program gece geç saatlere kadar devam etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 141
Bu Ay : 764
Toplam : 764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom