Haşere İle Mücadele için Yeni Araç Alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinin yanı sıra ilçelerin tamamını kapsayacak şekilde haşere ile mücadele için 13 yeni araç daha aldı.

Haşere İle Mücadele için Yeni Araç Alındı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, haşereyle mücadele için yapılan hazırlıklar ve yeni alınan araçlar ile ekipmanlar hakkında bilgi aldı. Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi alanında yeni alınan araç ve ekipmanları inceleyen Başkan Çakır, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda da bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarından birinin ilaçlama olduğunu hatırlatan Başkan Çakır, “Yaklaşık 3 ay içerisinde saha taramasıyla, sahanın ihtiyaçları belirlenerek ihale sürecine çıkıldı ve neticede ihaleyi Esenlik şirketimiz aldı. Esenlik, Büyükşehirden önce Malatya Belediyesi olarak sorumlu olduğumuz şehir merkezinde ilaçlama yapıyordu ancak, büyükşehirle birlikte Malatya’nın 12.300 kilometrekarelik alanı içerisinde bu ilaçlamayı yapacak” dedi.

Başkan Çakır, 3 aylık süre içinde araç gereç yetersizliğinden dolayı zaman zaman aksamaların meydana gelebildiğini belirterek, “Yaşanan aksakları telafi etmek ve biran önce çalışmalara başlamak için yeni ekipler kuruldu. Esenlik şirketimiz de yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla araç gereçleri tamamladılar. 13’ü yeni olmak üzere, toplam 17 araç ile her türlü haşereye karşı ilaçlama yapılacak. Diğer ilaçlama makineleri ve 72 personelle birlikte ekiplerimiz tüm sahada çalışacak.

Hem Dünya Sağlık Örgütü’nün hem de Sağlık Bakanlığımızın onaylamış olduğu ilaçlarla Malatya’mızın her tarafı artık Büyükşehir tarafından ilaçlanacak. Belli periyotlarla yapılacak ilaçlamayla inşallah bu alandaki sorunları tamamen çözmüş olacağız. Dolayısıyla bu sahada en iyi hizmeti vermeye çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Çakır, daha sonra Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi’ni de gezerek, buradaki çalışmalar hakkında da yetkililerden bilgiler aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 7
Bu Ay : 1860
Toplam : 1860

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom