Polat Bölgesine Suyu Geçiremiyoruz

Veli Ağbaba, “Malatya’nın tüm sorunları muhalefet partisinin sayesinde gündeme geliyor. Biz konuşmazsak sorunları dile getiren başka kimse yok.

Polat Bölgesine Suyu Geçiremiyoruz Malatya İlçe

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir Polat Mahallesini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. 12 Yıllık AKP İktidarı döneminde Malatya’nın sorunlarının arttığını iddia eden Ağbaba, Malatya gibi tarım kentinin su sorununun bile çözülememesinin içler acısı bir durum olduğunu kaydetti.

Veli Ağbaba , beraberinde il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Doğanşehir Polat Mahallesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Polat Sulama Birliği Başkanı Şahin Aslan, sulama suyunda ciddi sıkıntıları olduğunu belirterek, “Fındık Köyü’nden suyu geçiremiyoruz. Köylülerin dengesiz bir şekilde su kullanmasından dolayı Polat bölgesine su gelmiyor.Yıllardır devam eden bu sorunumuzun çözülmesi için yetkililerin duyarlı olmasını bekliyoruz. Susuzluk yüzünden arazimizi terk ettik. Jandarmaya gidiyoruz. Bize kolluk kuvveti veriyor. Ama onlar da engel olamıyor. Her gün bölgeye kolluk kuvvetiyle gidemeyiz. Sulama sorununun çözümü için mutlaka kapalı sisteme geçirilmesi lazım” dedi.

30 Mart seçimlerinden sonra üçüncü kez Polat’a geldiğini belirterek sözlerine başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Malatya’nın tüm sorunları muhalefet partisinin sayesinde gündeme geliyor. Biz konuşmazsak sorunları dile getiren başka kimse yok. Malatya, Türkiye’de en çok tarım ürününün üretildiği bir kentlerden biri. Bu kentin tarımla ilgili probleminin olmaması lazım. Su olmadan ağaç yetişir mi? Su olmadan tarım olur mu? 12 yıldır en çok oy verdiğiniz parti AKP, tarım kentinin su sorunu bile çözememiş” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na 45 dakika Malatya’nın sorunlarını anlattığını kaydeden Ağbaba, ”Bakan sorunlarla ilgileneceğini söyledi. Ertesi gün bir başka Malatya Milletvekili çıkıp AKP’nin Malatya’ya sulamayla ilgili çok büyük yatırımlar yaptıklarını açıkladı. ‘Malatya’nın sulama sorunlarını çözdük’ dedi.

Bir kişide çıkıp ‘hani nerede kardeşim?’ demiyor. Başbakan İsmet İnönü’yü eleştiriyor. Bir İnönü’nün yaptıklarına bak bir de kendi 12 yıllık iktidarları döneminde yapılanlara bakın. 12 yılda Malatya’nın hangi sorunu çözülmüş? Sulama suyu, içme suyu sorunu mu çözülmüş? İstihdam mı artmış? İşsizlik mi azalmış?”ifadelerini kullandı.
Ağbaba, “Polat’ın sorunlarını bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gündeme getirmeye devam edeceğiz“ dedi.


İHSANOĞLU’NA VERECEĞİNİZ OY BOŞA GİTMEYECEKTİR

 

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Dürüst aday sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na vereceğiniz oy boşa gitmeyecektir” dedi.

CHP heyeti, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi çalışması yaptı. İlçede İlk toplantı CHP Doğanşehir İlçe binasında yapıldı. Kiraz, “Dürüst aday sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na vereceğiniz oy boşa gitmeyecektir” diyerek, birçok partinin adayı olan İhsanoğlu’nu 11 Ağustos günü cumhurbaşkanı görmek istediklerini vurguladı.

Açıklamanın ardından CHP Doğanşehir İlçe Başkanı Ali Uçar ve İlçe Yöneticileri ile birlikte esnaf ve pazar ziyareti yapan İl Başkanı Kiraz, İhsanoğlu’na destek istedi. Daha sonra Erkenek , Sürgü ve diğer mahalleler de ziyaret edilerek , Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 363
Bu Ay : 5557
Toplam : 5557

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom