Müslümanların Bir Halifesi Olsa

MEMUR-SEN Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, İsrail’in Gazze katliamını değerlendirerek,” Eğer Müslümanların bir halifesi olsa, hiç kimse bu cesareti gösteremez” dedi.

Müslümanların Bir Halifesi Olsa Malatya Siyaset

Radyo Huzur’da “Huzurlu Sabahlar” programının konuğu olan ve soruları cevaplayan Yıldırım, “Eğer Müslümanların bir halifesi olsa, hiç kimse bu cesareti gösteremez” diye konuştu. Yaşananlardan Müslümanları sorumlu tutan Yıldırım “Bu olayın en büyük sorumlusu Müslümanlar. İsrail zaten karakterinin gereğini yapıyor” İslam ülkelerinin İsrail karşısında aciz ve susmuş vaziyette olduğunu dile getiren Yıldırım, “Dünyada 1,5 milyar Müslüman var. Bunların büyük gücü, parası var. Ama ne yazık ki 7 milyonluk İsrail karşısında hepsi aciz ve susmuş bir şekilde. Tabi şuan da Türkiye’den yüksek ses çıkıyor” dedi.

Hamas’ın başarı sağlaması halinde diğer İslam ülkelerinin bundan rahatsız olacağını öne süren Yıldırım, gerekçesini şu sözlerle anlattı:

“Hamas başarılı olur ve bağımsız bir Filistin devleti kurarsa diğer İslam ülkeleri bundan rahatsız olacak. Çünkü bu ülkelerin liderleri kendi halklarını demir yumrukla yönetiyorlar.”

Gazze saldırıları karşısında hiçbir İslam ülkesinden somut bir adım atılmadığı, bundan dolayı “İslam Birliğinden” söz etmenin mümkün olup olmayacağı konusunda Yıldırım, “Şuan da İslam birliğinden söz etmek çok abes olur. Müslümanların parçalanmışlığından söz etmemiz lazım. Her bir İslam ülkesi kendi içerisinde paramparça olmuş. Rahmetli Erbakan Hocamız, hep İslam birliğinden bahsederdi. Müslümanların ortak para birimi olmasından bahsederdi. O zaman bunlar söylendiğinde birçok insan dalga geçer, gülerdi. Bugün herkes şunu söylüyor: Müslümanlar birlik olmadığı sürece çekecekleri zillet devam edecektir“dedi.

Müslümanların halifesinin olmasının gerektiğini söyleyen Yıldırım, “Eğer Müslümanların bir halifesi olsa, hiç kimse bu cesareti gösteremez. Netanyahu bir açıklama yapmıştı. “Şu anda Müslümanların durumu tam bizim istediğimiz gibi” demişti. Neden? Herkes birbiriyle didişiyor. Bu açıklamadan sonra Filistin’de katliam başladı” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A DESTEK

Yıldırım, Memur-Sen olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde renklerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yana belli etmelerinin sebebini de şu sözlerle açıkladı:

“Vesayetçi bir sistemden özgürlükçü bir sisteme doğru gidiyoruz. Türkiye’yi daha güzel noktalara götürme sürecinde tabi ki Başbakanımızın birinci anlamda oynadığını hepimiz biliyoruz. Şuan da ilk defa halkın oyuyla Cumhurbaşkanı seçilecek.

Türkiye’nin başında eğer bir lider olacaksa, Recep Tayyip Erdoğan gibi halkın işte benim liderim dediği birinin olması gerekiyor. Vizyonu, misyonu olan, söyleyeceği sözü olan gelecek anlamında bir tasavvuru olan ve sadece Türkiye için değil, Müslümanlar ve bütün dünya için düşünceleri olan, projeleri olan bir liderden bahsediyoruz. Bizim tek istediğimiz bir şey var. Türkiye’de herkes özgürce yaşasın. Tekrar o cuntanın hakim olduğu 80’lere 70’lere dönülmesin. Bunu sağlayacak olan da 3 aday içerisinde Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 585
Bu Ay : 7382
Toplam : 7382

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom