Cami Temizlikleri Başladı

Malatya’nın Darende Belediyesi, camiileri temizlemeye başladı

Cami Temizlikleri Başladı Malatya Haber

Darende Belediye Başkanlığı ve Darende İlçe Müftülüğü arasında düzenlenen protokol ile İlçede bulunan tüm camiilerin temizlenmesi ve bakımları her ay düzenli olarak Darende Belediyesi'nce yapılacak. Darende Belediyesi tarafından oluşturulan ekip ile camilerin iç temizlikleri, halı temizlikleri, dış abdesthane lavabo bahçe gibi tüm temizlikleri aylık düzenli olarak yapılacak.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser “Camiilerimiz bizler için çok önemli, ibadetlerimizi yaptığımız mekanlar. Başta İstanbul'da gördüğümüz bu uygulamayı Darende'mizde de yapmayı düşündük ve Müftülüğümüz ile bir protokol imzalayark bu çalışmamızı hayata geçiriyoruz. Temizlik İmandan gelir düsturu ile ibadethanelerimizi temiz tutmayı ve ibadetlerimizi huşu içerisinde yapmayı diliyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet Varol ise, “Bugüne kadar camiilerimizde bu işleri görevli İmam ve müezzin arkadaşlarımız yapmaktaydı. Belediyemiz güzel bir düşünce ile bize bu taleplerini iletti ve bizde böyle bir çalışmanın güzel olacağını söyledik ve bir protokol düzenledik. Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlçede ilk olarak merkez Zaimoğlu Çarşı Cami’nde temizliğe başlandı. Ramazan Bayramı nedeniyle başlayan temizliğin program çerçevesinde sürekli yapılacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 954
Bu Ay : 2522
Toplam : 2522

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom