Projenin Kaba İnşaatı Bitim Aşamasında

Malatya’da İpek Caddesi Pazaryeri ve Hanımlar Kültür Merkezi’nin kaba inşaatının büyük oranda bitirildiği bildirildi.

Projenin Kaba İnşaatı Bitim Aşamasında Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İpek Caddesi’nde geçtiğimiz yıl temeli atılarak uygulamasına başlanan proje, yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçiriliyor.
Sürdürülen çalışmalar neticesinde şu ana kadar İpek Caddesi Pazaryeri ve Hanımlar Kültür Merkezi projesinin kaba inşaatı büyük oranda bitirildi. Aynı zamanda ince işlerinin yapımına da başlanan Sabit Semt Pazarı ve Hanımlar Kültür Merkezi projesinin tamamlanmasıyla birlikte bölgede önemli bir eksiklik giderilmiş olacak.

Merkezin hizmete girmesiyle, İpek Caddesi’nde kurulan semt pazarı buraya alınacak ve caddedeki trafik sıkıntısı da giderilmiş olacak” ifadeleri kullanıldı.

“Orta kısmında yer alan açık avlusu ile mimarisi bir kervansarayı andıran projede pazaryerinin yanı sıra Hanımlar Kültür Merkezi de yer almaktadır. Yapının zemin katında açık pazaryeri, üst kısmında da bayan vatandaşlarımızın becerilerini artırmaya, sosyal projelerini sunmaya, sergi vb. aktivitelerini yapmaya yönelik bir kültür katı da bulunuyor” denilen açıklamada, projenin mimarisi ile geleneklerimizi yansıtan, aynı zamanda günümüz modern mimarisinden de esintiler içeren bir özelliği sahip olduğu kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 16198
Toplam : 16198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom