Darende Zengibar Festivali İptal Edildi

Malatya’nın Darende İlçesi Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali‘nin iptal edildiği açıklandı. İptal gerekçesi olarak İsrail'in Gazze'ye saldırısı gösterildi.

Darende Zengibar Festivali İptal Edildi Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “İsrail’in, 7 Temmuz 2014’ten bu yana Gazze’ye yönelik sürdürdüğü vahşi katliama kara harekatını da ilave etmesi bizleri ve tüm dünya Müslümanlarını derinden üzmüştür. İsrail’in hukuk tanımadan, dünyayı umursamadan ve en ufak bir endişe duymadan yürüttüğü bu soykırımı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Uzun zamandır, küçücük bir kara parçasına tutunmuş olan Gazze’ye, insanlık dışı bir ambargo uygulanmaktadır. En temel ihtiyaçlar da dahil olmak üzere Gazze’ye hiçbir şeyin giriş-çıkışına müsaade etmeyen ve bu bölgeyi dünyanın gözleri önünde bir açık hava hapishanesine çeviren ambargo, şüphesiz, Gazzelileri yok etmek için uygulanmaktadır. İsrail, sürdürdüğü soykırımın bir parçası olarak Gazze’nin alt yapısını imha etmekte, devlet dairelerini kullanılmaz hale getirmekte, halkın ortak kullanımına açık olan binaları ve diğer sosyal donatı alanlarını da yıkmakta, halkın hayata tutunmasını zorlaştırmaya çalışmaktadır” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:

“İslam coğrafyasında yaşanan bu acıyı, milletimiz ve Darende’de yaşayan vatandaşlarımız derinden hissetmiştir. Yaşanan olayların ardından Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye'de Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu göstermek amacıyla 3 günlük yas ilan edilmiştir. Ayrıca tavsiye kararı ile ülke genelinde organize edilen şenlik, festival ve sosyal etkinliklerin toplumsal duyarlılık gösterilerek iptal edilmesi görüşünün ön plana çıkması üzerine Darende Belediyesi olarak bu yıl ilçemizde 61.’sinin gerçekleştirilmesi planlanan ve gerekli hazırlıkları da yapılan Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 773
Bu Ay : 3257
Toplam : 3257

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom