Çocuklardan Örnek Davranış

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi yürütme kurulu üyeleri ramazan ayı boyunca evlerinde yapmış oldukları yemekleri ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturarak ramazan ayı geleneğini yaşatmaya devam ediyorlar.

Çocuklardan Örnek Davranış Malatya Haber

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım,  Çocuk Meclisi üyelerinin göstermiş olduğu bu örnek davranış dolayısı ile programa katılan çocuk meclisi yürütme kurulu ve genel kurul üyelerine Malatya Mutfağı’nda iftar yemeği verdi.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, ihtiyaç sahibi aileler ile birlikte açmış oldukları her iftar sofrasında paylaşımın vermiş olduğu mutluluğu had safhada yaşadıklarını söyleyerek, “Bizlere bu konuda destek olan Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Çocuk Meclisi üyelerinin Ramazan ayı boyunca haftanın üç günü evlerinde yapmış oldukları yemekleri farklı mahallelerde farklı aileler ile buluşmuş oldukları iftarların çok özel ve çok anlamlı olduğunu ifade ederek, bu örnek davranışlarından dolayı Çocuk Meclisi üyelerine ve ailelilerine teşekkür etti.

Ramazan ayının en önemli özelliklerinden biri olan paylaşmak duygusunu çocukların bu örnek davranışı ile en güzel bir biçimde gördüklerini söyleyen Yıldırım, “ İftar sofralarını samimi duygular ile hazırlayan çocuklar ve aileleri gösteriyor ki mutluluklar paylaşıldıkça daha fazla artmaktadır” dedi.

Çocukların daha çekirdekten diğer hayatlarda neler yaşandığını görmüş olmalarının büyük bir kazanım olduğunu belirten Yıldırım, ileriki dönemlerde çocukların yaşamış oldukları bu güzel anların hayatlarında bir yerlere tekabül edeceğine ve bu iyilik halkasının dalga dalga yayılacağına inandığını söyledi.

Programa katılan çocuklar her iftar sofrasında farklı bir mutluluk yaşadıklarını söyleyerek, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür ettiler.

İftar yemeğinin sonunda Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım tarafından çocuklara günün anısına hediye verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom