Kayısı Festivali İptal Edildi

İsrail tarafından Gazze’ye yönelik yapılan saldırılar nedeniyle kınama mesajı yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 13-17 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Kayısı Festivali’nin iptal edildiğini söyledi.

Kayısı Festivali İptal Edildi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İsrail devleti tarafından masum ve Filistin halkına yönelik yapılan saldırıları yazılı açıklamayla kınadı. Cahiliye çağlarında bile kutsal aylarda savaş yapılmadığını belirten Başkan Çakır, mübarek Ramazan ayında Gazze’de kan akıtan İsrail’in, tehlikeli bir yola girdiğini belirtti. Başkan Çakır, “Son haftalarda İsrail tarafından gerek uluslararası hukuk, gerekse Birleşmiş Milletlerin onlarca kararı hiçe sayılarak Filistin’e yönelik yapılan saldırılar, mazlumlara, çocuklara, kadınlara yapılan utanç saldırılarıdır. Hiçbir mazeret, hiçbir savunma çocuklar başta olmak üzere masum insanları öldürmeye sebep olamaz. İsrail başta olmak üzere, bu ülkeye destek veren ve yaptıkları katliam karşısında sessiz kalan ülkeler bilmeliler ki, İsrail ve onun destekçileri akıttıkları kanda boğulacaktır. Müslümanlar olarak İsrail ve onun destekçilerini lanetliyor, Filistin’e dualarımızı yolluyoruz. Allah haklıların ve mazlumların yanındadır. Allah’ın izniyle, zalimler kaybedecek, mazlumlar eninde sonunda kazanacaktır” dedi.

Çakır şunları söyledi:

“İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı terör ve katliam nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, birimlerimiz ve sosyal tesislerimizde İsrail ürünlerinin kullanımı yasaklanmış olup, şirketlerimiz aracılığıyla da bu ürünler ile ilgili gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca 13-17 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali organizasyonunu iptal ettik Bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden katliamın bir an önce sona ermesi temennisiyle, İsrail devletini bir kez daha kınıyor, dualarımızın Filistinli kardeşlerimizle olduğunu belirtmek istiyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 275
Bu Ay : 1010
Toplam : 1010

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom