Şahnahan'da İftar Programı Düzenlendi

Yeşliyurt Belediyesi tarafından dördüncü “Sokak İftarı” Şahnahan Mahallesinde gerçekleştirdi.

Şahnahan'da İftar Programı Düzenlendi Malatya İlçe

İftar programında konuşan Yeşilyurt Belediye başkanı Hacı Uğur Başkan Polat, işten"Bugün Filistin halkı, Filistinliler, insanlığın onurunun mücadelesini veriyorlar. Müslümanların, Arapların onurlarının mücadelesini veriyorlar. Biz de bu onur mücadelesinde, Filistin'in yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Bu zulmü elimizle düzeltmeyi arzu ederdik, o imkâna sahip değiliz, hiç olmazsa buradaki zulme insanlığının dikkatini çekmek için dilimizi kullanabilmeliyiz. Orantısız bir güç kullanan İsrail maalesef bugün bir soykırım yapıyor, insanları katlediyor. Gazze’de işgalci siyonist rejim, etrafını duvarlarla çerçevelediği, resmen açık hava hapishanesi haline getirdiği, Gazze’ye uçaklarla, tanklarla, tüfeklerle ve bombalarla saldırıyor” dedi.

Polat “Bugün gerçekten Filistinliler şu saatte kan ve gözyaşı içerisinde bulunuyorlar ve bombalar acımasızca çocukların, kadınların üzerine yağıyor. Biz burada iftarımızı yaparken onlar kanlarıyla şahadet şerbetini içiyorlar ve maalesef dünyada da ciddi bir duyarsızlık var” ifadelerini kullandı.

Şahnahan’ın en büyük sorunu organizeden buraya akan kimyasal su olduğunu belirten Polat, “Bu konu bizim sorumluluk alanımızın dışında kalıyor. Bu sorun için bizzat vali beyle görüştüm. Buraların mesire alanları olduğunu insanların buraya piknik yapmak için geldiklerini ama şimdi suyun karalığından ve kokusundan oraya gidilmediğini vali beye anlattım. Vali bey de burası ile ilgileneceğini ifade etti. Vali beyle birlikte bu konunun özellikle takipçisi olacağız” dedi.

Şahnahan’da düzenlenen iftar programına mahalle sakinleri evlerinde yaptıkları acılı ayranlarını getirerek, misafirlere ikramda bulundu. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen programdan dolayı Başkan Polat’ta teşekkürlerini ileten mahalle sakinleri, başkan ile sohbet ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom