Kermesin Geliri Soma'ya Verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Kadın Kolları tarafından düzenlenen kermeste elde edilen gelir, Manisa Soma faciasının ardından mağdur olan ailelere CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın da katılımı ile teslim edildi.

Kermesin Geliri Soma'ya Verildi Malatya Haber

CHP Malatya Kadın Kolları tarafından 14-15 Haziran tarihlerinde Malatya AVM’de Soma yararına bir kermes düzenlenerek, kadın kolları üyeleri tarafından yapılan yiyeceklerin satışı gerçekleştirilmişti.

CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer, kermesten elde edilen geliri teslim etmek üzere maden faciasından en çok etkilenen Manisa’nın Soma ve Kırkağaç ilçelerine gitti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Kadın Kolları MYK üyeleri, Manisa İl ve Kadın Kolları yöneticilerinin de hazır bulunduğu teslim esnasında duygusal anlar yaşandı.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer, “Bugüne kadar yaptığımız her etkinliği önemsiyoruz. Ancak Soma için gerçekleştirdiğimiz kermesin ayrı bir yeri olacaktır. Malatyalı vatandaşlarımızın katkılarıyla elde edilen gelirin tamamını Genel Başkanımız Hilal Dokuzcan’ın da katılımıyla dağıttık. Öncelikle maden faciasında şehit olan madencilerin ailelerine ve faciadan yaralı kurtulanlara yardım gerçekleştirdik. Soma’da bir insanlık dramı yaşkanıyor. Ailelerin pek çoğunun psikolojik desteğe ihtiyaçlarının olduğunu gördük. Umarız bir kez daha bu tür bir facia ile karşılaşmayız. Yetkililerin faciaların önüne geçmek için harekete geçmelerini bekliyoruz. Katkı sunan tüm Malatyalılara bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 474
Bu Ay : 1097
Toplam : 1097

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom