CHP Heyeti Gazze'ye Gidecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına başvuracaklarını ve Gazze'ye gitmek için her yolu deneyeceklerini söyledi.

CHP Heyeti Gazze'ye Gidecek Malatya Haber

Ağbaba, Gazze'de yaşananları tüm dünyaya duyurmak için Gazze'ye gideceklerini kaydederek, "Geçtiğimiz hafta TBMM İnsan Hakları Komisyonu, İsrail'i kınama kararı almıştı. Bizde CHP'li üyeler olarak sadece kuru kınama ile değil, tüm dünyanın dikkatini çekebilmek için Gazze'ye gidilmesini teklif etmiştik. Biz bu çağrıyı tekrar yapıyoruz. Yarın Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına başvuruda bulunacağız" dedi.

Gazze'ye gitmek için her yolu deneyeceklerini ifade eden Ağbaba, şunları söyledi: "BDP, MHP, AK Parti'li İnsan Hakları Komisyonu üyeleriyle hep birlikte Gazze'ye gidip, oradaki insanlık dramını bütün dünyaya duyurmalıyız. Eğer diğer partilerin üyeleri gelmese bile bizler yarın CHP'li İnsan Hakları Komisyonu Üyeleri ve Cezaevi İnceleme Komisyonu olarak başvuru yapacağız. Gazze'ye gitmek için her yolu deneyeceğiz. Özellikle bayramda Gazze'de bulunmak için girişimlerimiz olacak. Arkadaşlarımız birkaç alternatif üzerinde çalışıyoruz. Umarım bayramda, İsrail'in Gazze'de yapmış olduğu katliama bütün dünyanın dikkatini çekebiliriz. Bu anlamda CHP olarak orada olacağımızı ve orada olmak için girişimlerde bulunacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz."

Dışişleri Bakanlığı'na Gazze'ye gitmek için yarın başvuru yapacaklarını dile getiren Ağbaba, "Biz başvuru yapacağız ama hangi yollarla girilebileceğini bilmiyoruz. Hangi ülkeden geçebileceğimizi araştırıyoruz. İnsan Hakları Komisyonu'ndaki CHP'li üyeler ve Cezaevi Komisyonu üyeleri ile beraber toplam 10 arkadaşımızla bu başvuruyu yapacağız" diye konuştu.

Ağbaba, Levent Gök, Mahmut Tanal, Hüseyin Aygün, Sinan Aygün, Tufan Köse, Özgür Özel, Nuırettin Demir, Muharrem Işık'ın da yer aldığı heyetle birlikte Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına başvuracaklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 790
Bu Ay : 1308
Toplam : 1308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom