Mikail Pelit Başkan Seçildi

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) ilk yönetim kurulu seçimini yaparak çalışmalara başladı.

Mikail Pelit Başkan Seçildi Malatya Haber

Kurucu yönetim kurulu başkanı Ahmet Keskin’in konuşmasının ardından çoğunluğun sağlandığı görülerek, divan teşekkülüne geçildi. Yapılan teklifin ardından oylama sonucunda Divan Kurulu başkanlığına Naci Şavata, Akif Çelik ve Aziz Yiğit getirildi.

Divan teşekkülünün ardından gündem gereği saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Divan Başkanı Naci Şavata gündem maddelerine geçilmeden önce bir konuşma yaptı. Şavata konuşmasında İsrail tarafından Gazze’ye yapılan saldırıyı kınayarak, mübarek Ramazan ayı içinde yapılan böyle bir saldırının kabul edilemez olduğuna vurgu yaptı. Şavata, “Cahiliye dönemlerinde bile Recep, Şaban, Ramazan aylarında savaş dahi yapılmamış, bu ayların kutsiyetine önem gösterilmiştir. Bu vesileyle İsrail devletini bir kez daha kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından yeni dernek organlarının belirlenmesi amacıyla seçime geçildi. Yönetim kurulu üyelikleri için tek listenin olduğu belirtilerek seçime geçildi. Tek liste ile girilen seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına Mikail Pelit, Yönetim kurulu asil üyeliklerine, Mehmet Duran Özkan, Ahmet Keskin, Mehmet Aydın, Murat Akkaya, İbrahim Göçmen, Leyle Yüksel, Kemal Deniz, Yavuz Özhan, Umut Bozkurtoğlu, Serdar Barut getirildi. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine Pınar Kantarcıoğlu, Şerafettin Özhan, Aziz Yiğit getirilirken, Üst Kurul Listesine ise Mikail Pelit, Mehmet Duran Özkan, Kemal Deniz ve İbrahim Göçmen seçildiler.

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Pelit, 2 yıl sürecek olan bir başkanlığı devir aldığını hatırlatarak, Dernekte alınan karar gereği bir dönemden fazla başkanlık yapılamayacağını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 753
Bu Ay : 7550
Toplam : 7550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom