Camilerin Bütün Bakımını Üstlendiler

Darende Belediye Başkanlığı ve Darende İlçe Müftülüğü arasında düzenlenen protokol ile İlçede bulunan tüm Camilerin temizlik ve bakımları her ay düzenli olarak Darende Belediyesince yapılacak.

Camilerin Bütün Bakımını Üstlendiler Malatya İlçe

Darende Belediyesi tarafından oluşturulan ekip ile camilerin iç temizlikleri, halı temizlikleri, dış abdesthane lavabo bahçe gibi tüm temizlikleri aylık düzenli olarak yapılacak.

Protokol İmza töreninde konuşan Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser “Camilerimiz bizler için çok önemli, ibadetlerimizi yaptığımız mekanlardır. Başta İstanbul’umuzda gördüğümüz bu uygulamayı Darende’mizde de yapmayı düşündük ve Müftülüğümüz ile bir protokol imzalayarak bu çalışmamızı hayata geçiriyoruz. Temizlik İmandan gelir düsturu ile ibadethanelerimizi temiz tutmayı ve ibadetlerimizi huşu içerisinde yapmayı diliyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet Varol ise, “Bugüne kadar camilerimizde bu işleri görevli İmam ve müezzin arkadaşlarımız yapmaktaydı, Belediyemiz güzel bir düşünce ile bize bu taleplerini iletti ve bizde böyle bir çalışmanın güzel olacağını söyledik ve bir protokol düzenledik. Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol İmza töreninde Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İlçe Müftüsü Ahmet Varol ve Belediye Başkan Yardımcısı Tacettin Ateş hazır bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 465
Bu Ay : 6445
Toplam : 6445

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom