Alt Yapıya Önem Vereceğiz

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor'un kulüp başkanı Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor'un hedefinin şampiyonluk olduğunu ifade ederek, takımın başarılı olabilmesi için herkesle birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi.

Alt Yapıya Önem Vereceğiz Malatya Spor

Yeni Malatyaspor yönetimi, Ramada Plaza Altın Kayısı Otel'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Öneri ve düşüncelerin ifade edildiği toplantıda, kulüp başkanı Adil Gevrek ile kulüp ikinci başkanı İlhan Kavuk, kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.

"BENCE BİRİNCİ SIRADA OLMALIYDI"

Kulüp başkanı Adil Gevrek, tecrübeli teknik adam Mustafa Uğur ile anlaştıklarını hatırlatarak, "Malatya için kimse vazgeçilmez değildir. İyi bir isim olur ve iyi bir hava yakalarız diye böyle bir karar aldık. Bu 15 gün sürdü. Daha iyi olur düşüncesiyle ısrar ettik. Hayırlısı böyleymiş. Son zamanlarda Ziya Doğan hocayı tanıdık. Kafası rahat değildi. Yararlı olamaz diye el sıkışarak ayrıldık. Mustafa Uğur ile anlaştık, daha hayırlı oldu. Mustafa Uğur hocayı bize önerenler oldu. Kariyeri ve başarıları belli. Ziya Doğan'dan sonra listenin ikinci sırasındaydı. Bence birinci sonra da olmalıydı. İnşallah hayırlı olacak" dedi.

"YÖNETİM İÇERİSİNDE FİKİR AYRILIKLARI OLABİLİR"

Gevrek, yönetim içerisinde fikir ayrılıklarının olabileceğini ifade ederek, yönetim kurulu asil listesinde bulunan ve geçtiğimiz günlerde istifa eden Erkan Baykan ve İbrahim Çalışır'ın ailesel nedenlerden dolayı görevlerini bıraktıklarını söyledi.

Baykan ve Çalışır'ın istifalarının yönetimle bir alakasının olmadığını belirten Gevrek, "Yönetim içinde fikir ayrılığı olabilir. İstifaya gidecek bir sıkıntı olmadı. Ufak tefek sıkıntılar olabilir. Her ailede olabilir. Bunlar aşılabilecek durumlar. İstifaların yönetimle bir alakası yok. Kısa bir süreçti. Yönetime aldığımız kişiler ailesel nedenlerden dolayı istifa ettiler. Aile baskısı diyelim. Yönetim olarak toplanıp, karar vereceğiz. Biz kimseyle sorun yaşamak istemiyoruz. Fikir ayrılıkları olabilir. Biz bunu kendi aramızda tartışırız. Şu anda bir aradayız. Bence bunları bir kenara bırakıp, şampiyonluğu konuşalım" ifadelerini kullandı.

"ARKADAŞLARIM ÖYLE UYGUN GÖRDÜLER"

U-13 takımının Türkiye Şampiyonası'na gidememesiyle ilgili açıklamada bulunan Gevrek, "Biz alt yapıya önem vereceğiz. Daha yeniyiz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla görüşüp, alt yapıya bütçe ayıracağız. U-13 takımının gitmemesi maliyetten değil. Arkadaşlarım öyle uygun gördüler" dedi.
Gevrek, alt yapıya gereken önemi vereceklerini de sözlerine ekleyerek, "Malatya'nın hedefi her zaman şampiyonluktur. O hedefimiz var. Bunu yönetimle de paylaştık. Alt yapıya da önem veriyoruz. Alt yapı çok önemlidir. Hedef şampiyonluktur. Biz bu hedefle yola çıktık. Kulübü borçlandırma ya da alt yapıyı öteleme gibi bir durumumuz yok" diye konuştu.

"TAKIMA FAYDALI OLACAK OYUNCULARLA ANLAŞTIK"

Takıma faydalı olacak isimleri kadrolarına kattıklarını dile getiren Gevrek, şunları söyledi:
"Transferler İstanbul'da yapılıyor. Biz oradayız. Futbolcuların bir çoğu İstanbul'da idi. Biraz da geç kalmıştık. Transferler orada yapıldı ama antrenmanlar Malatya'da yapılıyor. Transferin nerede yapıldığı önemli değil. Yönetim olarak biz profesyonel kişilerle çalışıyoruz. Her şeye biz müdahale edemeyiz. Transferleri de kendi başımıza yapmadık. Sportif direktörümüz ve hocamızın isteğiyle yaptık. İstişareler yaparak, futbolu bilen kişilerle görüştük. Malatya'da hava olsun diye futbolcu getirilemez. Biz Malatya'ya yararlı olacak oyuncuları aldık."

"FORVET MEVKİİ İÇİN ARAYIŞIMIZ SÜRÜYOR"

Gevrek, 3-4 transfer daha yapacaklarını ifade ederek, "Transferlerimiz belirli noktalara olacak. Bir forvet üzerinde duruyoruz. 3-4 transfer daha olacak. Yıldız değil, takıma faydalı olacak oyuncular alacağız. Forvet noktasında fedakarlık yapabiliriz" dedi.
Birlik ve beraberliğin başarı için önemli olduğuna değinen Gevrek, "Yeni Malatyaspor'u bütün Malatyalılarla kenetlenme projelerimiz var. Takımı, herkesle birlik ve beraberlik içerisinde yöneteceğiz. Birlik olursa başarı da olur. Bunu en kısa zamanda göreceksiniz. Herkes işini yapacak ama bir noktada kenetleneceğiz. Belediye elini çekerse, biz takımı bırakmayız. Biz buraya gönül verdik. Yeni Malatyaspor'u istenen yere taşımak en büyük hedefimiz. Bizim amacımız herkesi bir arada tutmak. Birlik ve beraberliği sağlayacağız" şeklinde konuştu.

KAVUK: "ZİYA DOĞAN'IN GELMEMESİ TARAFTARIYDIM"

Yeni Malatyaspor Kulüp 2. Başkanı İlhan Kavuk ise teknik direktör Ziya Doğan'ın görevi kabul etmemesinde kendisinin etkili olduğu yönünde çıkan söylentileri yalanladı.
Kavuk, Ziya Doğan'ın takımın başına gelmemesi taraftarı olduğunu ancak yönetimin verdiği karara saygı duyduğunu belirterek, "Ben Ziya Doğan ile çalışalım kararı aldık en son karardı bu. Sonra Ziya Doğan'ın bazı kriterleri bize uymadı. Bunu kişilere mal etmeyelim. Ziya Doğan'ın gelmemesi taraftarıydım. Başkana bunu ilettim. Yönetim görüşme kararı aldı ben de saygı duydum. Ben herhangi bir problem olmayacağını ve göreve gelirse tam destek çalışacağımızı söyledim. Ama kendi kararıyla gelmedi" ifadelerini kullandı.

"NE YAPIYORSAM, MALATYA İÇİN YAPIYORUM"

Kavuk, Malatya sevdalısı olduğunu ve fedakarlıklar yaptığını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Biz buraya gelirken belediye başkanının tavsiyeleriyle bir araya geldik. Tabii ki bir süreç yaşanıyor. Bunu kısa sürede çözeriz. Sıkıntılar yaşanıyor ama bunu kısa sürede atlatıp, işimize bakmalıyız. Bunu aşabileceğimizi düşündüğüm için buradayım. Bunu aşmamız da lazım. Başkanlık yapmış biri olarak buraya gelip ikinci başkanlık yapıyorsam, bunu Malatya için yapıyorum. Bazı şeyleri sırf Malatya için yapıyorum. Yoksa benim hiçbir ihtiyacım yok. Bir başkan gelip, ikinci başkanlık yapar mı? Bu görülmemiştir. Biz Malatya için, Malatya'nın havasını değiştirelim diye fedakarlık yapmaya çalışıyoruz. Bunu da sonuna kadar yapacağız. Benim hiçbir beklentim yok. Siyasi anlamda da bir beklentim yok. Biz Malatya sevdalısıyız, burada yaşıyoruz ve burada ekmek yiyoruz. Elimden geldiği kadarıyla bu yönetim içerisinde başarılı olmak için gerekeni yapmaya çalışacağım."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom