Diyanetten Suriye Kampına Ziyaret

Ramazan Buluşmaları programı gereği Malatya’ya gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar Malatya’da bulunan mülteci kampını ziyaret ettiler.

Diyanetten Suriye Kampına Ziyaret Türkiye-Dünya

Ramazan Buluşmaları programı gereği Malatya’ya gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar, İl Müftüsü Ümit Çimen ile beraber Malatya’da bulunan ve 8 bin Suriyeli mültecinin yaşadığı Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri'ni (MABEK) ziyaret etti.

Malatya Merkez 1. Organize Sanayi Bölgesi yanındaki Fatih Köyü'ndeki Suriyeli misafirlerin barındığı kamp yöneticisi Nihat Yazıcıoğlu ile birlikte konaklama tesislerini gezen ve yetkililerden bilgiler alan Dr. Kayapınar, Suriyeli aileler, yaşlılar ve çocuklarla ayrı ayrı sohbet ettikten sonra tesislerde bulunan camileri de ziyaret ederek camilerdeki Yaz Kur’an Kurslarını yerinde inceledi.

MÜFTÜLÜK, HUZUREVİ’NDE İFTAR PROGRAMI YAPTI

Malatya Müftülüğü tarafından Huzurevinde iftar yemeği verildi.

Programa Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han, İl Müftüsü Ümit Çimen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılınç, Kale İlçe Müftüsü Emin Yılmaz ile Huzurevi sakinleri ve çalışanları katıldı.

Yemek programı öncesinde Daire Başkanı Abdurrahman Han ve İl Müftüsü Ümit Çimen, Huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlarla sohbet ettiler. Huzurevi Salonunda yapılan program Topsöğüt Mahallesi Karşıyaka Camii İmam Hatibi Muhammed Yılmaz tarafından icra edilen ilahiler ve Kale İlçe Müftümüz Emin Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı.Programda Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han, “Bugün sizlerle beraber olmak, iftarı sizlerle açmak adına burada bulunmaktayız. Sizler, bizim için çok önemlisiniz. Sizlere Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez’in selamlarını getirdim” dedi ve duygusal bir konuşma yaptı.

İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı iftar duasının ardından akşam ezanının okunması ile birlikte yemeğe geçildi.
İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılınç’ın yaptığı yemek duasından sonra Huzurevinin bahçesinde Huzurevi sakinleriyle birlikte çay içip, sohbet edilmesinin ardından program sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 863
Bu Ay : 6057
Toplam : 6057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom