Onların İşi Zor

Biz, sahada göğsümüzü gere gere Başbakanımızın bugüne kadar 12 yılda yapmış olduğu hizmetleri, Türkiye'ye kazandırdıklarını anlatıyoruz. Onlar önce halkın cumhurbaşkanını ceçmesine karşı çıktılar, şimdi de bilmedikleri biri için oy topluyorlar.

Onların İşi Zor Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci, yüzde 75'e yakın oyla, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'da birinci çıkacağına inandıklarını söyledi.

Orduzu Pınarbaşı'nda bulunan Havuzbaşı'nda verilen iftar yemeğine AK Parti Malatya İl Yönetimi ile basın mensupları katıldı.

İftar yemeği sonrası konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, "Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. AK Parti il teşkilatı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında, özellikle AK Parti'nin çeşitli kademelerinin görüşleri alındıktan sonra; milletvekilleri, kadın kolları, gençlik kolları ve partililerin görüşleri alındıktan sonra genel başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdik. Bununla ilgili de çalışmalarımızı başlattık. Her gün 2 mahalle toplantısı ve ev ziyaretleri olmak üzere, çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz" dedi.

"MUHALEFETİN İŞİ GERÇEKTEN ZOR"

Tüfenkci, mahalle toplantıları yaparak, vatandaşların fikir, öneri ve düşüncelerini aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Gittiğimiz her yerde insanlarımız, 'halktan yana, halktan yana tarafı belli, mazlumdan yana, emekçiden, ezilenlerden yana tarafı belli, dünya coğrafyasında ezilenlerden yana tavrını gösteren bir Cumhurbaşkanı olsun. Sadece makamlarda kabullerle veya tasdiklerle vaktini geçiren bir Cumhurbaşkanı değil; aynı zamanda bu memleketin sorunlarına ilgi duyan, sorunların çözümü noktasında gayret gösteren ve bununla ilgili şehirden şehre koşan, açılış ve yatırımları takip eden, ekmek ve aş noktasında mevcut hükümetle iyi ilişkiler içinde olan ve onları yönlendiren bir Cumhurbaşkanı istiyoruz' diyorlar. 2007 yılındaki 367 krizinden sonra 'Cumhurbaşkanını millet seçsin' dediğimizde, esasında bugünleri düşünerek, halktan gücünü alan bir Cumhurbaşkanı'nın sadece alışılmış Cumhurbaşkanlığı görevlerinin dışında bizzat fiili olarak başkanlık ya da yarı başkanlık sistemini uygulayacağı da o zamanlardan söyleniyordu. Yine o zamanlar halkın seçmesine karşı çıkan siyasi partiler, bugün birileri tarafından omuzları üzerine çatıları monte edilen Cumhurbaşkanı adayı için oy istemekte ve sahaya çıkmakta isteksiz davranıyorlar. Haklılar. Çünkü o zaman 'bu sistem doğru bir sistem değil' demişlerdi. Ama bugün 'bu sistemde en iyi Cumhurbaşkanlığını falan insan yapar' diye oy istemek elbette ki zor. Hele hele kendi içlerinden çıkmayan, kendi siyasi düşüncelerini taşımayan veya birileri tarafından son günlerde kendilerine o ettirilen bir adaya oy istemek hakikaten zor. Allah yardımcıları olsun."

"GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE BAŞBAKANIMIZIN YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATIYORUZ"

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'da yüzde 75'e yakın bir oy alacağına inandıklarını ifade eden Tüfenkci, "Biz, sahada göğsümüzü gere gere Başbakanımızın bugüne kadar 12 yılda yapmış olduğu hizmetleri, Türkiye'ye kazandırdıklarını anlatıyoruz. Onu teminat göstererek de insanlardan Cumhurbaşkanı adayımız için Başbakanımıza oy istiyoruz. Bugüne kadar bütün seçimlerde vatandaşlarımız, 'biz Recep Tayyip Erdoğan için oyumuzu veriyoruz' diyorlardı. Gerçekten bu seçimde Recep Tayyip Erdoğan için oy verecekler. Milletimiz ve Malatyalı hemşerilerimizde bir an önce seçimlerin yapılmasını istiyorlar. Özellikle rakiplerimizin sahada fazla olmaması Malatya'da alışılmış seçim düzeninin dışında bir seyir izliyor. İlk defa halkın Cumhurbaşkanını seçecek olması da nedeniyle önceki seçimlerden farklı olacak. Biz, AK Parti olarak önümüzdeki haftadan itibaren sahada ağırlığımızı daha çok hissettireceğiz. Ben öyle tahmin ediyorum ki, Malatya'da yüzde 75'e yakın bir oy oranıyla Recep Tayyip Erdoğan birinci çıkacaktır. Türkiye genelinde de almış olduğu oylarla, 10 Ağustos'ta bu iş bitmiş olacak" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 64
Bu Ay : 3508
Toplam : 3508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom