Tazminat Parasını Çocuklar İçin Kullandı

Malatya’da bir muhtar, aldığı tazminat parası ile çocuklara çikolata ve dondurma aldı.

Tazminat Parasını Çocuklar İçin Kullandı Malatya Haber

Yeşilyurt'a bağlı Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Fırat Elektrik Dağıtım Şirketi’nden ticari kalite standardı üzerinden kazanmış olduğu tazminatla öğrencilere çikolata ve dondurma alıp dağıttığını söyledi.

Ali Yiğit, konu hakkında bilgiler vererek, “EPDK'nın yeni düzenlemesine göre uzun veya kısa süreli (yıl içerisinde kesinti süreleri madde kapsamında belirtilmiştir) elektrik kesintileri, düşük veya yüksek voltajla elektrik verilmesi sonucu mağdur olan tüketiciler elektronik cihazları için elektrik şirketleri tarafından tüketiciye tazminat ödenir. Ayrıca aynı yasanın 19'uncu maddesine istinaden ticari kalite standart kapsamında değerlendirilen tüketici mağduriyetlerine de tazminat öder. Tüketicinin başvurusuna gerek duyulmaz. Tüketici dilekçesine 15 gün içerisinde cevap verilmediği taktirde madde 19 kapsamında tüketiciye cevap verilmeyen her dilekçe karşılığı 25 TL tazminat öder” ifadelerini kullandı.

“Tecde Mahalle muhtarı olarak mahallemizde FEDAŞ'tan doğan hizmet aksaklıkları, değiştirilen direklere armatör takılması, değişen aydınlatma direklerinin enkazlarının kaldırılmaması gibi FEDAŞ'a birden fazla dilekçe verdim“ diyen Muhtar Yiğit, dilekçelerin bir kısmına cevap verildiğini, 28 Mayıs 2014 tarihli dilekçesine cevap verilmediğinden Ticari Hizmet Kalite standardına uyulmadığı için FEDAŞ tarafından dilekçesine karşılık 25 TL tazminat kazandığını belirtti.
Tazminatın sembolik olmasına rağmen EPDK'nın tüketiciye yönelik koruyucu tedbirleri memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Yiğit, Tecde Mahalle Muhtarı olarak bu ve bundan sonraki kazanılacak tazminatları öğrencilere, kırtasiye, dondurma,çikolata veya yemek ikramında kullanacağım” diyerek, ilk tazminatla Kur'an Kursu öğrencilerine çikolata ve dondurma ikramında bulunduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 957
Bu Ay : 1580
Toplam : 1580

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom