Başkan Gürkan, TSD'yi Ziyaret Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

Başkan Gürkan, TSD'yi Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Toplumumuzun değerlerini önemsemeyen bir yönetim anlayışının başarılı olması mümkün değildir. Toplumuzdaki engelli ordusuna biz belediye olarak büyük işler düşmektedir. Biz belediye olarak tüm engellilerimizi önemsiyoruz. Engelli boyutunu engelsiz bir çevrede yaşama imkanı sağlamak biz belediyelere aittir.

Onların hayatta var olduklarını ve hizmet verebileceklerini, hem kendi nefisleri açısından hem de topluma bu mesajı vermeleri açısından önemlidir. Bunun ötesinde esas amaç şehrin engellilere uygun bir engelsiz yaşam standartlarını hayata geçirmek. Biz bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Fakat süreç yeni. 3 aylık bir süreçte bir taraftan yapılanma, kadrolaşma gayreti içerisindeyiz. Bu süreç kısa zamanda rayına oturacak ve sizlerle daha geniş çaplı bir toplantı yapacağız. Biz sizlerin daha rahat yaşamanız açısından üzerimize düşen gayretleri yapmaya çalışacağız. Tarafınızca verilen dosya ise incelenecektir ve bu görüşleri kendimize rehber edineceğiz” ifadelerini kullandı.

TSD Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun ise, derneğin faaliyetleri ve engellilerin sorunları hakkında hazırladığı dosyayı Başkan Gürkan’a sunarak, "Yeni görevinizde başarılı projelere imza atacağınızdan eminiz. Dernek olarak yanındayız. Nitekim sizlerden de engelliler ile ilgili çözümler bulmanızı bekliyoruz. Ana belediye ve sizlerden beklentimiz var. Belediyeler bünyesinden engelliler biriminin mutlaka oluşmasını istiyoruz. Engelliler artık yardım isteyen değil, hizmet bekleyen kişilerdir. Malatya'da 2011 yılında TÜİK'in açıkladığı rakama göre, 69 bin 376 tane engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Malatya'ya ve Battalgazi’ye yakışır engelliler birimini oluşturursanız memnun kalacağımızı belirtmek isteriz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 541
Bu Ay : 2109
Toplam : 2109

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom