Yüzde 80 Materyal Desteği Verilecek

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, ”20 koyuna 1 koç projesi kapsamında da devletimiz yüzde 80 erkek materyal desteği verecek” dedi.

Yüzde 80 Materyal Desteği Verilecek Malatya Haber

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, birlik binasında tarım ve hayvancılık teşkilatına iftar verdi.

İftar programına, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Veterinerler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, Ziraat Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi Fevzi Çiçek, Tarsim Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, merkez ilçe ve ilçe ziraat odası başkanları, birlik başkanları il müdür yardımcıları, şube müdürleri ilçe müdürleri bazı kurum ve kuruluş temsilcileri tarımla ilgili dernek başkanları ve üyeler katıldı.

İlk konuşmayı yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, ”Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, her zaman Tarım İl Müdürlüğümüz ile istişare içerisinde olan, diğer birliklerimize öncü bir birliktir. Geçmiş günlerde güzel işler başardık. En önemlisi de sürü yöneticisi ile kurs düzenledik. Türkiye’ de aşağı yukarı, koyun sürü yönetimi eğitimi konusunda ilk 3’e giriyoruz. İnşallah bu kurslarında devamını sağlayacağız. Onun dışında yine koyun keçi birliği ile yeni girişimlerimiz sonucunda özelikle küçük çiftçilerinde DAP projesi kapsamına alındı. Özelikle 100 ve 300 arasındaki küçükbaş koyunların ahırlar yapılmasına ve tadilat projelerine de devletimiz yüzde 50 destek verecek. Bunda da başkanımızın da çok desteklerini gördük. Aynı zamanda 20 koyuna 1 koç projesi kapsamında da devletimiz yüzde 80 erkek materyal desteği verecek. Özelikle bu konuda da üreticilerimize duyurulmasını istiyoruz” dedi.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, konuşmasına iftar programına katılanlara teşekkür ederek başladı. Akın, “Tarım ve hayvancılığın yüzde 80 ayağı olan tarımı temsil eden kurum ve kuruluşlar buradadır. Özellikle Malatya da bildiğiniz gibi kuraklıkla alakalı sıkıntılarımız var özellikle suyumuzu idareli kullanmalıyız israf etmemeliyiz. Buna bağlı olarak genel anlamda yayla ve meralarda sıkıntı yaşanmaktadır. Yaşanan sıkıntılar olsun yeni projeler olsun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve ilçe müdürlüğündeki arkadaşlar olsun il müdürümüz olsun hep bizlere yardımcı olmuşlardır. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz. Diğer bir konu ise şu yaşadığımız aziz mübarek günde özellikle İsraillin Filistin’e yaptığı bu zulmü ve uyguladığı şiddeti nefretle kınıyoruz. Bütün İslam aleminin ve tüm ülkelerin bu şiddete insanlık suçuna karşı durmalarını istiyor tekrardan iftarımıza katılan herkese hoş geldiniz diyor teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 778
Bu Ay : 5144
Toplam : 5144

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom