Onlar Bir Duyarlılığı Sürdürüyorlar

Malatya’da, Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu ailelere iftar yemeği verildi.

Onlar Bir Duyarlılığı Sürdürüyorlar Malatya Haber

Havuzbaşı’nda verilen iftar yemeğine, Vali Vasip Şahin, eşi Şeyma Şahin, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Nusret Soylu ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, İl Müftüsü Ümit Çimen ve diğer ilgili ve yetkililer katıldı.

İftar yemeğinde konuşma yapan Vali Şahin ”Bu akşam bir iftar sofrasını birlikte paylaşacağız. Bunun anlamı iftar sofrasının ötesinde bir şeyler ifade ediyor. Bizler toplum olarak emanet gördüğümüz çocuklarımızı özellikle kimsesiz çocuklarımızı sahiplenme noktasında bu güne kadar güzel imtihanlar verdik. Allah’a şükür komşumuzda, mahallemizde, sokağımızda, şehrimizde aç açık bırakmamak, onlara elimizi uzatmak bizim kadim kültürümüzün bize emrettiği hususlardan birisidir. Bu gün modern çağla birlikte bunlar biraz daha format değiştirdi ama içindeki o samimiyet anlayış hala değişmedi. Bu günkü misafirlerimiz arasında olan siz değerli koruyucu ailelerimiz bunun en güzel örneğini veriyorsunuz. Özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza aile ortamı, aile sıcaklığı ve ebeveyn şefkati noktasında her türlü desteği veriyorsunuz. Bizlerde devlet olarak sizin bu gayretinizi boşa çıkarmama adına hepinize destek olmaya çalışıyoruz, sizlerin yanında olmaya çalışıyoruz. Manen olduğu kadar maddi olarak da sizlerin yükünü birazda olsa paylaşmaya çalışıyoruz. Yaptığınız fedakarlığın ücretle, miktarla, maddeyle, parayla ölçülmesi ve karşılığının ödenmesinin mümkün olmadığını da gayet iyi biliyoruz. Dolayısı ile sizlere hem devlet olarak hem de bu toplumun bireyi olarak müteşekkiriz, Sıkıntılarınız olduğunda her zaman söylediğim gibi kapılarımız sizlere her zaman açık” dedi.

İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı duanın ardından oruçlarını açan aileler ve çocuklarla sohbet eden Vali Şahin ve eşi herkese teşekkür ederek buradan ayrıldılar.

Edinilen bilgiye göre, 29 ailenin 36 çocuğa koruyucu ailelik yapıyor ve 8 aile de daha koruyucu aile olmaya hak kazandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 88
Bu Ay : 1670
Toplam : 1670

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom