Organ Bağışı Semineri Verildi

Malatya Devlet Hastanesi ile Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) işbirliği ile organ bağışı seminerlerinin 3’ncüsü, 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Öz Ekin İşletmesi’nde verildi.

Organ Bağışı Semineri Verildi Malatya Eğitim

MASİAD Yönettim Kurulu Üyesi Basri İlhan’ın da yer aldığı seminerde konuşan Malatya Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Engin Yılmaz, organ bağışının önemini sinevizyon eşliğinde anlattı. Seminerin amacının organ bağışının yaygınlaştırılması olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı seminerlerde kimlerin organ bağışı yapabileceğine ilişkin ayrıntılı bilgiler sunduklarını vurguladı.

Beyin ölümü gerçekleştikten sonra kişinin ailesinin olurunun alınmasından sonra gerekli organların alındığını belirten Yılmaz, “Bağışlanan organlar, zengin, fakir, din,dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin öncelikle doku ve kan grubu uyumuna göre nakil yapılır. Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Ulusal Koordinasyon Merkezi tarafından, Ulusal Organ Bilgi Sistemi’nde kayıtlı hastalar taranarak en uygun alıcı belirlenir ve nakil gerçekleştirilir. Organ bağışı hayat bağışıdır” ifadelerini kullandı.

Organ nakli kimlerden yapılır, beyin ölümü nedir, kimler organ bağışında bulunabilir, hangi organ ve dokuların nakli yapılır gibi konularda ayrıntılı bilgi aktaran Engin Yılmaz, dinleyenlerin sorularını da cevaplandırdı.
Seminerde dinleyicilere, organ bağışı ile ilgili broşür de dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 198
Bu Ay : 8257
Toplam : 8257

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom