Yetimlerle İftar Yapıldı

Bizim görevimiz, insanımızın olduğu her yerde huzur ve muhabbet üretmektir. Paylaştıkça çoğalan, bereketlenen en önemli şey; sevgi, saygı ve muhabbettir. Ramazan sevgi, saygı ve insan mektebidir.

Yetimlerle İftar Yapıldı Malatya Haber

Malatya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi tarafından yetimlere iftar verildi.

Kervansaray restoranda verilen iftar yemeğinde konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, "Toplumumuzun süsü olan yetimlerimiz ve onların aileleriyle burada bir sofrayı paylaştık. Bu gerçekten her şeye değerdi. Biz, onları her zaman arayıp sormakla mükellef iken maalesef bunu aksatıyoruz. Yönetenler olarak, imkanı olan zenginler olarak, iş adamları olarak, sivil toplum kuruluşları ve kurumlar olarak biz bu görevimizi ihmal ediyoruz. İnşallah dua edin. Sizler çok kıymetlisiniz" dedi.

İl Müftüsü Ümit Çimen ise, Ramazan ayının önemine değinerek, "Bizim görevimiz, insanımızın olduğu her yerde huzur ve muhabbet üretmektir. Paylaştıkça çoğalan, bereketlenen en önemli şey; sevgi, saygı ve muhabbettir. Ramazan sevgi, saygı ve insan mektebidir. Ramazan, kaybettiğimiz ya da uzaklaştığımız birçok insani değerlerimizle yeniden buluştuğumuz, onları yeniden keşfettiğimiz, buna sebep olan bir aylık eğitim sürecidir" şeklinde konuştu.

Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Çolak da, yetim aileleriyle iftarda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Çocukluğumuzdan buyana ailemizin içerisinde önemli bir şey olduğu zaman mahallemizin imamı ya da kendi çevremizde imam yerine koyduğumuz kişiler hep evlerimizin baş köşesinde otururlardı.

Yıllardır yetim ailelerine ulaşırken, ne zaman bu camiadan birileri çıkıp, 'yetim aileleri adına bir şeyler yapacağız' diyecek ve bizi arayacaklar diye hep merak etmiş ve bekledik. Bu iftarda bir araya geldiğimiz için yetim aileleri adına çok sevindik" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 282
Bu Ay : 3726
Toplam : 3726

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom