Uluslar Arası Bisiklet Festivali

Uluslar arası Malatya Bisiklet Festivali’nin 14-17 Ağustos tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.

Uluslar Arası Bisiklet Festivali Malatya Kültür-Sanat

Bisiklet Federasyonu Malatya il temsilcisi Mustafa Ekici, açıklamasında, “5 kez Nemrut Dağı’na bisikletimle çıktım. Bisiklet topluluğu olarak başlattığımız Nemrut bisiklet turuna Malatya bisiklet ve doğa sporları derneğini de kurarak, önce ulusal, 3 yıldan beri de uluslararası düzenlediğimiz Nemrut bisiklet etkinliği çalışmalarımıza bu yılda daha kapsamlı bir şekilde hazırlanıyoruz.

2 yıl SODES SYDV Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı projesi kapsamında Malatya Bisiklet Derneği olarak ortak gerçekleştirdiğimiz, Malatya’nın tarihi turizmde ön planda olan Aslantepe Battalgazi ve dünyanın 8 harikasından biri olan Nemrut'a bisikletlerimizle gitmek Dünyada özellikle Avrupa ve Asya’da çok ilgi gördü. Yapmış olduğumuz bu etkinlikten sonra dünya bisiklet turcuları güzergah olarak Malatya’yı, Malatya'dan Nemrut'u tercih etmelerine neden olmuştur.

Malatya bisiklet festivali Uluslararası duyuru ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde çalışmalarının startını vermiştir” ifadelerini kullandı.

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği yöneticisi Aziz Karaca ise festivalle ilgili olarak açıklamasında, “Derneğimizin Malatya da sosyal projelerde her zaman duyarlılığını ön planda tuttuk, Malatya tarihinde ilk bisiklet derneği oluşumuz nedeni ile üstlenmiş olduğumuz sorumluluk bilinci doğrultusunda Malatya’da bisiklet gelişimini hızla sağlayarak önce ülkemizde örnek olarak gösterilen bir dernek olmasıdır. Malatya bisiklet festivalleri çalışmalarında uluslararası bir konuma getirmiştir.

Üyelerimiz temiz çevre temiz toplum bilinciyle her hafta düzenlediğimiz il ilçe bisiklet turlarıyla tarihi ve doğal zenginliklerimizi bisiklet kültürüyle tüm dünyaya açan ayrı bir pencere olmuştur. Bisiklet, bir ilin kültür ve sosyal yönden gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden biridir. Malatya Valiliğimizin ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin artık bisiklet ile ilgili bütün konularda gerekli adımları atmaları en büyük beklentimizdir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 810
Bu Ay : 7607
Toplam : 7607

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom