112 Görevlisine Yapılan Saldırıya Tepki

Malatya İl Sağlık Müdürü Doktor Nail Umay, “Sağlık çalışanları olarak şiddetin her türlüsünü kınadığımızı belirtmek istiyorum” dedi.

112 Görevlisine Yapılan Saldırıya Tepki Malatya Yaşam-Sağlık

Umay, 112 ambulans şoförüne yapılan saldırıyı kınayarak, “112 çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Amacı sadece insan hayatı kurtarmak olan ve her şart ve zeminde gece gündüz çalışan ekiplerimize yönelik bu tür müessif olaylar bizleri olduğu kadar kamuoyunu da yakından ilgilendirmektedir ve üzmektedir.

Müdürlüğümüz bünyesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri vermekte olan ekiplerimiz her gelen acil çağrılara anında karşılık vererek mümkün olan en kısa süre içerisinde vakaya ulaşarak gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Bunun yanında ağır hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hastanelere nakillerini temin edilmektedir.

Zamanında yapılan müdahalenin hayat kurtarmada birinci derecede önemli olduğu sizlerin de bilgisi dahilindedir. Yoğun bir efor ve özveri gerektiren bu mesleğin amacı salt görev yapma olmayıp aynı zamanda kurtarılan her bir canın kendilerinin manevi birer mükafatı olarak değerlendirilmektedir.

Çok ağır koşullar altında sizlerin imdadına koşan 112 çalışanları belki sadece bir tebessüm bekliyorken yaşadıkları bu türden davranışlar çalışanları olduğu kadar bizleri de endişeye sevk etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Son olarak geçtiğimiz günlerde Devlet Hastanesi'nde tedavisi biten hastayı evine nakil eden 112 Acil Servis ambulansı sürücüsü önüne çıkan sürücüyü korna çalarak uyarması üzerine aracından inerek ambulans şoförüne saldırmak istemiştir. Araya giren vatandaşların müdahalesi sonucu önlenen kavga ne yazık ki bununla sınırlı kalmamıştır. Daha sonra yanına aldığı birkaç kişi ile Beydağı Devlet Hastanesi Kampusu’ndaki 112 Acil Servis İstasyonu'na gelerek burada personelimiz darp edilmiştir. Personelimiz 10 gün iş yapamaz raporu almıştır” diyen Umay, “Tek amacı Acil Sağlık Hizmeti vermek olan çalışanlarımıza yönelik yapılan menfur saldırıların sorumlularının cezalandırılmasını ve sağlık çalışanları olarak şiddetin her türlüsünü kınadığımızı belirtmek istiyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 644
Bu Ay : 5838
Toplam : 5838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom