MTTB İsraili Kınadı

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Sağdıç, “Müslümanlar birleşin. Çözüm birlik, çare tevhid. İslam Coğrafyası'ndaki bu zulüm, zalimi sevindirmekte ve cesaretlendirmektedir “dedi.

MTTB İsraili Kınadı Malatya Siyaset

Birlik binasında, birlik yöneticileriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıyı kınayan MTTB Malatya Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Sağdıç, “Zalim devletin her sene Ramazan ayında rutin hale getirdiği alçakça saldırıları esefle kınıyoruz.

Bu saldırıların artık hukuksal boyutunu konuşmanın komik ve yersiz olduğunu düşünüyor, dini dili ırkı ne olursa olsun her insanın bu katliamların karşısında sessiz kalmaması gerektiğini ve sessiz kalanların da bu durumundan utanıp insanlığını gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Hadiselerde zalim devlet, mesnetsiz bir iddiadan yola çıkarak olayla ilgisi bulunmayan sivilleri bombalamak suretiyle kadın ve çocukları katletmesinden, uluslararası camiada söz sahibi devlet ve kuruluşların da bu hususta tek bir kelime edemeyecek kadar güce kul olmasından, zalim devletin Ortadoğu coğrafyasındaki Kudüs işgali ve Filistin'e olan saldırılarından dolayı tekrardan haykırıyoruz” diyerek, özetle şunları söyledi:

“Müslümanlar birleşin. Çözüm birlik, çare tevhid. İslam Coğrafyası'ndaki bu zulüm, zalimi sevindirmekte ve cesaretlendirmektedir. Mısır, Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Arakan. Hilal kan ağlamakta. Yüreklerimiz kanla dolmakta. Zalimin karşısında yıkılmayacak ve ayakta duracak olan İslam Birliği için MTTB Gençliği, yürüdüğü hak yolda devam edecek, birliğimiz için çaba gösterecektir.

Sadece zalimin zulmünü lanetlemek ve kınamak hiçbir zaman çözüm olmayacağı gibi ötesine geçip mücadelemize her alanda devam etmeliyiz. Milli Türk Talebe Birliği olarak hatırlatıyoruz ki; yeryüzüne İslam hakim olacak, işte o zaman hiçbir çocuk yetim kalmayacak, hiçbir insan zulüm görmeyecek, hiçbir toplum soykırıma maruz kalmayacak ve hiçbir ana kalleş namlular yüzünden evlat acısı çekmeyecektir. İstikbal sadece ve sadece İslam’dadır. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan-ı Şerif hürmetine kardeşlerimizin şahadetinin kabul olmasını, ümmetimizin tevhid-i İslam ile şereflenmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.“
(NA-VSA-Y)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 275
Bu Ay : 3719
Toplam : 3719

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom