Çatı Aday İçin 8 Parti İftarda Buluştu

Cumhurbaşkanlığı seçim için çatı aday olarak gösterilen Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için 8 parti istişare için iftar programında bir araya geldi. İşçi Partisi ve MHP'nin aynı safta olması ayrı anlam kazandı.

Çatı Aday İçin 8 Parti İftarda Buluştu Malatya Siyaset

Kaburga Sofrası’nda istişare için CHP’nin daveti üzerine iftar programında bir araya gelen parti yetkilileri, basın açıklaması da yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il Başkanı Enver Kiraz, “Oluşturduğumuz bu birlikteliğe öncelikle Malatyalıların güvenmesini istiyoruz. Bu birlikteliğimiz desteklenirse, önümüzde daha iyi bir ülke kurma şansı var” diyerek, Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek istediklerini bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Arif Yıldız ise, ‘Bu toplantı sadece Malatya için değil, Türkiye için önemli bir toplantıdır. Orta doğu ve İslam coğrafyası için önemli bir toplantıdır. Çünkü, buradaki birliktelik ve uzlaşı bütün Türkiye’ye yansıyor. Türkiye’ye yansıyınca İslam coğrafyasında Türkiye’den medet uman kardeşlerimize de yansıyor. İslam camiasında ezilen kardeşlerimiz için de bir umut oluyor” ifadelerini kullanıp, zaman zaman bir araya gelerek, yapılan çalışmalar konusunda istişareler yapacaklarını bildirdi. Yıldız, “İyi bir isim ortaya çıkmıştır” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Malatya İl Başkanı Ünal Silier, “İkinci kuvai milliye ruhunu bir araya getirip memleketimiz için siyasi güçleri bir aray getirip, sayın İhsanoğlu’nu cumhurbaşkanı seçtirmek için çaba göstereceğiz” derken, Demokrat Parti(DP) İl Başkanı Hasan Sarıgül de, Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediklerini vurguladı.

Millet partisi (MP) İl Başkanı Sait Korkut da, “Genel merkezimiz kimi destekleyeceğini daha açıklamadı. Genel merkezimiz doğrultusunda karar vereceğiz” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İbrahim İşleyen ise, genel merkezin kimi destekleyeceğini önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.

Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Haydar Levent de, her adaya eşit mesafede yaklaşan Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceklerini bildirdi.

İşçi Partisi (İP) İl Başkanı Arif doğan da, bugüne kadar herhangi bir adayı destekleme kararı olmadıklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 624
Bu Ay : 5514
Toplam : 5514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom