CHP'den Şaşırtan Anket

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ve Başbakan Erdoğan’ın arasındaki puan farkının 2’ye düştüğünü belirtti.

CHP'den Şaşırtan Anket Malatya Siyaset

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ve Başbakan Erdoğan’ın arasındaki puan farkının 2’ye düştüğünü belirterek “Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oyu yüzde 38.1, Başbakan’ın oyu 39.8 gözüküyor” dedi. Çıray’ın oy oranlarını açıklarken İhsanoğlu’na Ekmeleddinoğlu demesi dikkat çekti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP İzmir İl Başkanlığında açıklamalarda bulundu. AK Parti kontrolünde olan bir şirketin anket sonuçları yayınladığını söyleyen Çıray, ciddi firmalar dışında yapılan anketleri önemsemediğini ifade etti. Teknik olarak yolun başındayken yapılacak anketlerin gerçekçi olmayacağını savunan Çıray, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçmen sandığa gelmesin diye psikolojik baskı yapıyorlar. Tayyip Erdoğan korkmuş, o korkuyla anket şirketinde sandığa katılım oranını ne kadar düşük olacağını söylüyorlar. Tam tersi olacak. Biz de CHP olarak anket yaptırıyoruz. Bizim yaptırdığımız son ankete göre Erdoğan ve İhsanoğlu farkı yüzde 2’ye düşmüş durumda. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oyu yüzde 38. Başbakan’ın oyu 39.8 gözüküyor.” 

“MİLLETİMİZ ONU TANIDIKÇA SEVİYOR”

Çıray, İhsanoğlu’nun karşısında sadece adayların değil devlet, hükümet ve havuz medyası olduğunu öne sürdü. Tüm bunlara rağmen İhsanoğlu'na gösterilen halk desteğinin sürdüğünü kaydeden Çıray, ”Milletimiz onu tanıdıkça seviyor" dedi.

Ege şivesiyle konuşan Çıray, sözlerini şöyle tamamladı: “Huzurlu bir Türkiye'de zengin ve mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz. Egelilerin deyimiyle ‘Yetti gari’ diyoruz. Sevgi ekmek, saygı ekmek, birlik ekmek için Ekmeleddin İhsanoğlu diyoruz.” İhsanoğlu’nun 22 Temmuz’da İzmir’e gelerek halkla buluşacağını söyleyen Çıray, “İzmirliler ona dokundukça daha çok sevecek” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 45
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom