Malatya'da Kurumsal Müze Kurulacak

Malatya İnönü Üniversitesi, 40. Yılında “Kurumsal Müze” Kuruyor Daha önce “İnönü Müzesi” ile “Turgut Özal Müzesi”ni kuran İnönü Üniversitesi, şimdi de “Kurumsal Müze” adıyla yeni bir müze daha kuruyor.

Malatya'da Kurumsal Müze Kurulacak Malatya Kültür-Sanat

Halen Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık Binası olarak kullanılan Eski Rektörlük Binasının giriş katında hizmet verecek olan Kurumsal Müze’de, 1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesinin başlangıçtan bugüne kadarki 40 yıllık kurumsal tarihini ve kimliğini yansıtan belge, fotoğraf ve objelerin sergileneceği; sergilenecek bu materyalin sonraki yıllarda yeni materyallerle daha da zenginleştirileceği kaydedildi.

Bu bağlamda; İnönü Üniversitesinin kuruluş sürecinde, gerek Malatya’da gerekse Ankara’da Bakanlar Kurulu ve TBMM nezdinde yapılan çalışmalar, yazışmalar ve görüşmelere ait tutanaklar, kararlar ve haberler ile ilgili kapsamlı bir arşiv araştırmasının yapıldığı, toplanan belgelerin söz konusu müzede sergileneceği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, İnönü Üniversitesi ile ilgili çok sayıda belgesel, tanıtım filmi ve sinevizyon da müzeye gelen ziyaretçiler tarafından seyredilebilecek.

2014-2015 akademik yılını “40. Yıl” olarak kutlamayı planlayan İnönü Üniversitesi, Kurumsal Müze’nin de aralarında yer aldığı çok sayıda projeyi bir an önce tamamlayarak önümüzdeki aylarda hizmete açmaya hazırlanıyor. Kurumsal Müze’nin tamamlanma aşamasına geldiği ve müze olarak tescil edildikten sonra İnönü Üniversitesinin “40. Yıl”ında hizmete açılacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 434
Bu Ay : 4232
Toplam : 4232

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom