İhsan Akın'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Özcan, “Örgütlenmelerden üreticinin kazançlı çıkmasını bekliyoruz” dedi.

İhsan Akın'a Hayırlı Olsun Ziyareti Malatya Haber

İbrahim Özcan, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığına yeni seçilen İhsan Akın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Özcan, ziyarette yaptığı konuşmada, “Tarım teşkilatımızla işbirliğini ileri düzeyde tutmaya çalışan bir kuruluşuz.

Biz sivil toplum örgütlerini teşkilatlarımızla diyalog unun çok iyi olmasını bu iyi ilişkilerinde üretime verime yansımasını bekliyoruz. Dolayısıyla Türkiye’de hem tarımsal üretim hem hayvansal üretim açısından biz örgütlenmeyi çok önemsiyoruz. Türkiye kendi üretim potansiyelleri göz önünde bulundurulduğu zaman örgütlenmeden beklenen istifadeyi sağlamıyor. Yani bir örgütlenme var. Bir çaba gayret var. Ama beklenilen netice ortaya pek çıkmıyor.

Ama bazı illerimizde bu durum farklı değil mi? Elbette farklı. İşte Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği bu farklılığı ortaya koymaya gayret eden birliklerimizden bir tanesi. Şu anda 80 tane ilimizde damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği var. Bu birliklerle biz esasında coğrafyasına meteorolojisine topografyasına en uygun olan hayvancılık üretim modeli olarak küçükbaş hayvancılığı önemsiyoruz. Bakanlık olarak biz bunu desteklemeye çalışıyoruz.

Bu vesile ile biz Malatya da ki koyun keçi yetiştiricileri birliğini ziyaretimizde de bir kere daha böyle bir birliğin önemini vurgulamakta yarar var diye söylüyorum. Birlik kendi hak ve hukuku çerçevesinde haklarını arayacak takip edecek bir örgütlenmeyi ayakta tutması lazım. Yoksa Türkiye 1960'tan beri kooperatifleşme var ama, birçok kooperatifimiz başarısız. Ama son 10 - 12 yıldır bu örgütlenmekteki farklılıktan kaynaklananlar istifadenin büyük olduğunu ben müşahede ediyorum. Mümkün olduğu kadar bu örgütlenmelerden üreticinin kazançlı çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, şunları söyledi:

“Değerli Genel Müdür Yardımcımız Dr. İbrahim Özcan ve değerli İl Tarım Müdür Yardımcısı Ramazan Aytekin Bey’e yetiştiricilerim adına hoş geldiniz diyorum. Tabi ki tarım ve hayvancılık sayın genel müdürümün de dediği gibi özellikle de küçükbaş hayvancılık çok önemlidir.

Bizler de burada tarım teşkilatıyla, kendilerinin de ifade ettiği gibi mümkün mertebe ilçe ve il teşkilatlarıyla en iyi şekilde koordineli bir şekilde çalışmaya çalışıyoruz. Bizim yegane amacımız birlikteliği korumak. Tabi ki hayvancılık anlamında özellikle küçükbaşla ilgili birçok konferans panel bilgilendirici broşürler, kitapçıklar saha çalışmaları ve sayın genel müdürümün de söylediği gibi kuzu yarışmaları ve birçok program proje yapıyoruz.

bunun dışında tabi halk elinde ıslah projesi koç projesi desteği ve tüm destekler için bakanlığımıza teşekkür ediyoruz Dr.İbrahim Özcan’a özellikle yetiştiriciler adına teşekkür ediyorum. Çünkü bu birliklerin kuruluşunda ve bu noktalara gelmesinde büyük emekleri vardır. Bizler hangi proje ile gidersek gidelim kendilerinin bizlere hep kapısı açıktır. Bizleri kabul etmiştir. Bizlere destek olmuştur.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 584
Bu Ay : 5474
Toplam : 5474

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom