Saldırlar Avrupa'da Kınandı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Saldırlar Avrupa'da Kınandı Dünya

Yoğun yağmur altında gerçekleşen gösteride çok sayıda kişi “Katil İsrail” solganlarıyla yürüyüş yaptı. Filistin bayraklarıyla gösteriye gelen on binlerce kişi, İsrail'i kınayan pankartlar taşıdı. İsrail aleyhine sloganlar atılan gösteride, ABD, Fransa devlet başkanlarını İsrail ile işbirliği yapmakla itham eden göstericiler, Gazze'ye yönelik saldırıların son bulması, katliamın durdurulması için uluslararası kurumların acilen harekete geçmesi çağrısında bulundular.

Başkent Paris'in Barbes meydanı ile gösterinin bitiş noktasına kadar ki güzargah üzerinde polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Filistin halkına destek amacıyla düzenlenen gösteriye ellerinde Türk bayraklarıyla gelen Türk vatandaşlar ile Paris’teki Türk sivil toplum örgütleri üyelerinin de gösteriye destek verdiği görüldü.

Eyleme bazı Fransız sivil toplum örgütleri destek verdi. Ortaklaşa yayınlanan bildiride Filistin halkına destek İsrail’in katliamları kınandı ve Filistinli tutsakların serbest bırakılması çağrısı tekrarlandı. Ayrıca, Uluslararası toplumun İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılara ve katliamlara duyarsız kalması eleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 679
Bu Ay : 7476
Toplam : 7476

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom