Korsan Emlakçılar Mağdur Ediyor

Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, yaptığı açıklamada, “Bir kaç defa vergi dairesine kayıtsız çalışanların listesini bildirmemize rağmen korsan emlakçı sorunu çözülmedi.

Korsan Emlakçılar Mağdur Ediyor Malatya Ekonomi

Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, emlakçılar kanalıyla alım satım yapılması halinde alan ve satanın kaybının olmayacağını belirterek, korsan emlakçılar konusunda da mücadele edilmesi gerektiğini bildirdi.

Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, yaptığı açıklamada, “Bir kaç defa vergi dairesine kayıtsız çalışanların listesini bildirmemize rağmen korsan emlakçı sorunu çözülmedi. Yıllardır han içerisinde ve apartman dairelerinde, apartman yöneticisi ve apartman kapıcısı güvenlik görevlilerin kayıt dışı kazanç elde ettikleri, dürüst, kayıt altında çalışan emlakçıların ekmeğinin çalındığı düşünülerek ilgili kurumlara gereken listeleri göndermemize rağmen bir türlü kayıt altına alınamayan emlakçıların vatandaşlarımız tarafından itibar gösterilmemesini istiyoruz. Vergi kaydı ve oda kaydı olmadan ruhsatsız çalışan emlakçıların itibarsızlaştırılması için vatandaşlarımızın odamıza yardımcı olmalarını bekliyoruz. Aksi halde bir çok vatandaşlarımızın birikimleri bu kayıt dışı çalışan dolandırıcılar tarafından yok olup gidecektir.

Bu aşamadan sonra gayrimenkul alacakların dürüst vergi kaydı olan oda kaydı olan emlakçı meslektaşlarımızla çalışmaları gerekmektedir. Çünkü kayıt dışı dolandırıcılık yapan emlakçılar bir çok vatandaşımızı mağdur etmiştir. Bu kayıt dışı çalışan emlakçılara devletin kurumları da hiç bir kanuni uygulama yapamamaktadır. Onun için kaydı olan emlakçılarla çalışılması gerektiğini tüm kamuoyuna bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Özgül, emlakçılar kanalıyla alım satım yapılması halinde alan ve satanın kaybının olmayacağını belirterek, “Müteahhit firmaların bu aşamadan sonra emlakçılarla diyaloglarını sıklaştırmaları gerekmektedir. Çünkü müteahhitlerin referansı emlakçılarımızdır. Bazı müteahhit firmalar bunun farkındadır,ancak bazı müteahhitler işin ciddiyetini halen anlamamışlardır. Onlarında en kısa zamanda emlakçının önemini anlayacaklarını düşünüyorum. Gayrimenkul sektörünün güvenilir aracı kurumları olan emlakçıların dikkate alınması gerekmektedir. Aksi halde gayrimenkul yatırımlarınızda yanılma payınızın çok yüksek olacağını, maddi kaybınızın olmaması için emlakçı firmalarına güvenmelerini istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 372
Bu Ay : 3816
Toplam : 3816

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom