Boğulma Tehlikelerine Karşı Uyarı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, Malatya'da şimdiye kadar dört boğulma olayı yaşandığını kaydederek ailelere uyarılarda bulundu.

Boğulma Tehlikelerine Karşı Uyarı Malatya Haber

Türkiye genelinde son günlerde boğulma vakalarının arttığına dikkat çeken Acar, şöyle konuştu: "Sadece Malatya’da değil genel olarak ülkemizin her tarafında sıcaklık beklenenin üzerinde seyretmektedir. Haberlerde sürekli izliyoruz. Son günlerde Türkiye genelinde boğulma konusunda daha fazla haberler duymaya başladık. Malatya’da da şu ana kadar 4 boğulma hadisesi yaşandı. Değerli hemşehrilerimize sürekli hatırlatıyoruz. Lütfen çocuklarınızı dip yapısı bilinmeyen, derinliğinin nerede artacağı belli olmayan bu tür baraj ve göletlerden uzak tutunuz. İlla çocuklar yüzeceklerse çocuklarımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve özel sektörün havuzlarına yönlendirmemiz lazım. Aksi halde hiç beklemediğimiz bir hadiseyle karşılaşıyoruz."

Dip yapısı belli olmayan yerlerde yüzmenin felaketle sonuçlandığını kaydeden Acar, şunları söyledi: "Geçen gün Malatya’da hepimizin bildiği Elemendik gölünde bir boğulma olayı oldu. Burası 1,5 metre derinlikte çok küçük basit bir alan fakat 14 yaşında bir evladımızı kaybettik. Çünkü buranın dip yapısı bilinmiyor. Dip balçık ve çamur olduğu için ayağı düştüğü andan itibaren oradan hiç kimsenin çıkması mümkün olmuyor. Bir buçuk metre çamur ve balçık olduğu için çocuk batarak hayatını kaybetmiş. Bütün ailelerden rica ediyoruz. Hepimizin çocuğunun başına bu gibi olay gelebilir. Küçük bir dikkatin büyük bir felaketten bizi kurtaracağını unutmayalım."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 489
Bu Ay : 3933
Toplam : 3933

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom