İHD'den İsrail Tepkisi

İnsan Hakları Derneği (İHD) Malatya Şube Başkanı Servet Akbudak, "İsrail, Salı gününden bu yana Gazze’ye yönelik uyguladığı abluka ve gerçekleştirdiği hava saldırılarıyla İnsanlığa karşı suç işlemekte, ve acımazsızca katliamlar gerçekleştirmektedir" dedi.

İHD'den İsrail Tepkisi Malatya Haber

Dernek binasında basın açıklaması yapan Akbudak, "Şu ana kadar çocuk, kadın demeden yüzden fazla insan katledilmiş, 600'den fazla insan yaralanmış, şehir ve kasabalar harabeye çevrilmiştir. İsrail, dünyanın gözü önünde pervasızca gerçekleştirdiği saldırılarına devam edeceğini ifade etmekte, kara hareketi başlatacağını söylemektedir. Filistin’de insanların katledilmesine yol açacak bu saldırılar sadece Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen katliamlar ötesinde uluslar arası hukuk ve savaş ilkelerini hiçe sayan; insanlık onurunu zedeleyen haksız, orantısız ve kuralsız saldırılardır. İsrail bu zalimce saldırılarından bir an önce derhal vazgeçmelidir. Müslümanlar için kutsal sayılan Ramazan ayında, Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen bu katliamlar nerede ise her yıl tekrarlanan Ramazan katliamları haline dönüşmüş, adeta İslam'a karşı gerçekleştirilen saldırılar haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

"MÜSLÜMAN ÇOCUK, KADIN VE ERKEKLERİN KANI AKITILMAKTADIR"

Akbudak, yapılan katliamları kınadıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Bu saldırılar, sadece İsrail tarafından gerçekleştirilmemekte, aynı anda kendine 'Müslümanım' diyen İŞİD ve benzeri çeteler tarafından yine Müslüman olan halklara karşı yapılmaktadır. İçinde bulunduğumuz kutsal Ramazan ayı içerisinde Suriye, Irak, Rojava, Kobani, Musul ve Kerkük’te gerçekleştirilen katliamlar aralıksız devam etmekte, Müslüman çocukların, kadınların ve erkeklerin kanı akıtılmaktadır. Devam eden bu katliamların hiçbir haklı ve meşru gerekçesi olamaz. Bu katliamlar, insanlığa karşı işlenen ağır hak ihlalleridir. Kim ve kimler tarafından yapılırsa yapılsın şiddetle kınıyor, bir an önce katillerin insan öldürmekten vazgeçmelerini bekliyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 142
Bu Ay : 765
Toplam : 765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom