Arboretum Parkı’nın İlk Aşaması Tamamlandı

İnönü Üniversitesinin “40. Yıl Etkinlikleri” kapsamında kampus alanı içerisine yaptırılan Arboretum Parkı’nın ilk aşaması olan yapay gölet çalışması tamamlandı.

Arboretum Parkı’nın İlk Aşaması Tamamlandı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Kampüsü içerisinde yaklaşık 45 hektar alan üzerinde kurulması planlanan ve içerisinde farklı tür ve çeşitte bitkilerin yer alacağı canlı bitki müzesi Arboretum Parkı’nın ilk aşaması olan yapay gölet çalışması tamamlandı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Yılmaz’ın koordinatörlüğünde yürütülen Arboretum Parkı projesinin ilk etabı olup, yaklaşık 3500 metrekarelik alanı kaplayan ve bitme aşamasına gelen yapay göletin, maksimum 1.35 metre derinliğe sahip olacağı öğrenildi. Göletin çevre düzenlemesi kısa sürede tamamlandıktan sonra Arboretum Parkı projesinin ikinci etabı olan farklı tür ve çeşitte çok sayıda bitki dikiminin gerçekleştirilmesi yer alıyor. Önümüzdeki ilk bitki dikim mevsiminde Arboretum Parkı planına uygun olarak, farklı tür ve çeşitte bitki dikimleri yapılarak canlı bitki müzesi Arboretum Parkı’nın hizmete sunulacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom