TOKİ Konut Fiyatları Belli Oldu

Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi mensuplarını konut sahibi yapacak 441 adet konutun fiyatları ve ödenecek taksit miktarları belli oldu.

TOKİ Konut Fiyatları Belli Oldu Malatya Haber

Bu arada konut talep edenlerin 15 Temmuz’a kadar Cemiyet ve Gaziler Derneği'ne başvurmaları istendi.
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Gaziler Derneği mensuplarını ev sahibi yapacak 441 adet konutun kuralarının 7 Ağustos 2014 tarihinde Noter huzurunda çekileceğini belirterek, konut talep ederek peşinat yatıranların 15 Temmuz 2014 tarihine kadar, Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Gaziler Derneği'ne başvurarak kura öncesi işlemleri yaptırmalarını, aksi halde kuraya katılamayacaklarını bildirdi.

FİYATLAR BELLİ OLDU

Gazetecilerin Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Gaziler Derneği Malatya Şubesinin ortak projesi olan 441 adet konutun, ihale sonrası şerefiyeli satış fiyatları ve taksit miktarları açıklandı.

TOKİ tarafından Malatya Gazeteciler Cemiyetine gönderilen konut satış fiyat listesinde 2+1 konut satış fiyatı 61 bin lira ile 71 bin lira arasında değişiyor. Yüzde 12 peşinat fiyatı ise 7 bin lira ile 8 bin 500 lira arsında değişirken, 180 ay sürecek aylık taksit miktarlarının 300 lira ile 350 lira arasında olduğu belirtildi.

3+1 daire fiyatları ise 87 bin lira ile 105 bin lira arasında değişiyor. Bu konutlardan yüzde 15 peşinat alınacağından peşinat tutarları da 13 bin lira ile 16 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. 120 ay sürecek aylık taksit tutarları ise 620 lira ile 750 lira olarak belirlendi.

Kura çekimin ardından hak sahipleri ile sözleşme imzalanacak. Gazeteciler Cemiyeti ve Gaziler Derneği mensuplarına ait konutların, 2014 yılı içerisinde teslim edilmesi bekleniyor.

Konut kurası işlemleri için Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Gaziler Derneği'nde dünden itibaren büyük bir yoğunluk yaşanmaya başladı.

ÖRNEK PROJE OLDU

Malatya Gazeteciler Cemiyeti ile Malatya Gaziler Derneğinin ortak konut projesi Malatya Belediye Başkanlığınca 2012 yılında hazırlandı. Türkiye de Gazeteciler Cemiyetleri ile Gaziler Derneklerince örnek proje olarak gösterilen Konut projesi 25’e yakın il tarafından örnek alınarak ilgili kurumlara başvurulmasına neden oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1019
Bu Ay : 4817
Toplam : 4817

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom