Kursun Ardından Sertifikaları Aldılar

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'ne göre, hijyen eğitimi almak zorunda olan esnaf ve sanatkarlar ile yanlarında çalışanlar aldıkları kursun ardından sertifikaları verilmeye başlandı.

Kursun Ardından Sertifikaları Aldılar Malatya Haber

Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen törende Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, Kahveciler Odası Başkanı Hacı Karanfil ile Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, kursiyerlere sertifikalarını verdiler.

Törende konuşan Kahveciler Odası Başkanı Hacı Karanfil, Mesleki Eğitim Merkezi yönetici ve öğretmenlerine esnaf ve sanatkarlara göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ederek, “Esnaf ve sanatkarlarımızın mutlaka hijyen eğitimi almaları gerekiyor. 5 Temmuz’da tanına süre doldu, ancak eğitimler devam edecek. Kontroller esnasında hijyen eğitimi almadığı tespit edilen esnaf ve sanatkarlara cezai işlem yapılacak. Bu nedenle halen kurs almamış olan tüm esnaflarımızın biran önce eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaları gerekiyor” dedi.

Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, “Hijyen eğitimlerimizi 16 Haziran’da başlatmıştık ve şuana kadar 2 bin civarında esnafımıza bu eğitimini verdik. Kurslarını tamamlayanlara sertifikalarını hemen veriyoruz. Yönetmenliğe göre tanınan süre 5 Temmuz’da doldu, ancak hijyen eğitimleri ile ilgili kurslarımız devam edecek. Malatya'da yaklaşık 50 bin kişinin bu eğitimi alması gerektiği bahsediliyor. Şuanda bizim okulumuzda 2 bin civarında, Halk eğitim merkezlerinde de bu kadar kişiye bir eğitim verdiği de düşünülürse, halen Malatya’da büyük bir kısmın eğitim almadığı görülüyor. Esnaflarımızın mutlaka bu eğitimi almaları gerekiyor. Esnaflarımıza 1 günlük eğitim veriyoruz. Kurslarımıza katılarak başarılı olan esnaflarımıza ilk belgelerini vermeye başladık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 193
Bu Ay : 193
Toplam : 193

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom