Battalgazi Takviye Su İstiyor

Malatya’da çiftçiler, sulama suyu sıkıntısı yaşadıkları gerekçesiyle yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Battalgazi Takviye Su İstiyor Malatya İlçe

Sabah saatlerinde Battalgazi'den çıkan ve traktörleriyle valiliğe doğru giden çiftçilerin önü emniyet mensupları tarafından kesildi. Polis ile bir süre tartışan çiftçiler, Hanımınçiftliği Mahallesi'nde traktörleriyle yolu kapatarak, eylem yaptılar. Yolu tamamen trafiğe kapatan çiftçiler, Vali Vasip Şahin ile görüşmek istediklerini ilettiler. Eyleme katılan Yaşar Yavuz adlı vatandaş fenalık geçirdi. Sara hastası olduğu öğrenilen Yavuz, olay yerine gelen ambulansla Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Daha sonra yol ortasına oturan ve yanlarında getirdikleri tekerleklerle yolu bir kez daha trafiğe kapatan çiftçiler, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile bir görüşme yaptılar. Çiftçiler arasından seçilen 2 temsilci ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaşanan sulama suyu sıkıntısıyla ilgili Malatya Valisi Vasip Şahin ile görüşmeye gitti. Çiftçilerin seçtikleri temsilcileri, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal makam aracıyla valiliğe götürdü.

Görüşme sonrası bir açıklama yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, çiftçilerin sorunlarını Vali Şahin'e ilettiklerini ve bir hafta içerisinde arıtma suyunun kanala verilmesiyle ilgili çalışmalarının olduğunu söylediğini ifade etti. Kiraz, çalışmaların hızlandırılacağını kaydederek, "Vali Bey, en geç bir hafta içerisinde arıtmadaki suyu kanala vereceklerini söylediler. Birde barajdan su alınarak kanala aktarılması projesi var. Onunla ilgili de teknik çalışmanın yapıldığını bizlere söyledi" diye konuştu.

Battalgazi'deki sulama sorununun birkaç yıldır devam ettiğini dile getiren Kiraz, "Bu sorunu hepimiz biliyoruz. Geçen yılda geldik ve orada çeşitli tespitler yaptık. Pis suların sulama suyunda kullanılmak zorunda bırakıldığını gördük. Bunları resimleyip, görüntüleyerek kamuoyu ile paylaştık” dedi.

Çiftçiler, Vali Şahin ile görüşmelerinin ardından olaysız şekilde dağıldı ve yol trafiğe açıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 574
Bu Ay : 4018
Toplam : 4018

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom