Soma Kütüphanesi İçin Kitap Toplanıyor

Gönüllü Kalem Derneği, Türkiye İyilik Melekleri ile birlikte Soma'ya kütüphane kurmak için çalışmalara başladı.

Soma Kütüphanesi İçin Kitap Toplanıyor Malatya Eğitim

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından bölgeye kütüphane kurmak için Gönüllü Kalem Derneği tarafından kitap toplama kampanyası başlatıldı. 'Soma'ya Kütüphane' kampanyası çerçevesinde çalışmalara başlayan Gönüllü Kalem Derneği, ilk olarak projeyi sosyal medya üzerinden herkese duyurdu. Yaklaşık bir ay sürecek olan kampanyada toplanan kitaplar, Soma'ya götürülerek, kütüphaneler oluşturulacak.

Gönüllü Kalem Derneği Başkanı Hakan Doğan, Soma'da yaşanan maden felaketi sonrası yetim kalan çocukların acılarını paylaşmak için 'Soma'ya Kütüphane' projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Projeyi Türkiye İyilik Melekleri ile ortaklaşa yürüttüklerini kaydeden Doğan, "Soma'da yapılan hobi evinin bir kısmını kütüphaneye çevirmeye karar verdik. Konuyla ilgili Türkiye İyilik Melekleri'nin çalışmaları sürüyor. Yapım aşamasında olan yerin kitaplarını bir ay sonra teslim edeceğiz. Soma'da kütüphane kurarak, yetim kalan çocuklarımızın acılarını paylaşacağız" dedi.
Doğan, projeyi sosyal medya üzerinden duyurduklarını belirterek, kitap toplama çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

Projeye yetkililerden de destek beklediklerini ifade eden Doğan, "Yetkililerden de konuya duyarlı olmalarını bekliyoruz. Soma'daki insanların yaralarını saracak olan bizleriz. Bu noktada herkesin bu projeyi sahiplenmesi gerekiyor" diye konuştu.

Doğan, proje hakkında detaylı bilginin gonullukalem.org sayfasında yer aldığını, ayrıca yardımda bulunmak isteyenlerin sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 550
Bu Ay : 2118
Toplam : 2118

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom