Sanat Sokağı, Yüzde 90 Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Hizmet Binası yanında 30 dönüm alan üzerinde yapılan Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi inşaatları büyük oranda tamamlandı.

Sanat Sokağı, Yüzde 90 Tamamlandı Malatya Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, inşaatları tamamlanan projelerle ilgili incelemelerde bulunarak, bilgiler aldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya kültürünün yaşatılması ile vatandaşlarımızın özel yeteneklerini sergileyebileceği güzel projemizi büyük oranda tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

Kültür adası üzerinde inşa edilen binaların kaba inşaatlarının yanı sıra ince işlerin de büyük oranda tamamlandığını vurgulayan Başkan Çakır, “Sanat Galerimiz 7 bin metrekare kapalı alana sahip, galerimiz içinde atölyeler, kurs merkezleri ve idari personel için odalar var. Sanat Galerimizin inşaatı yüzde 90 seviyesinin üzerinde tamamlanmış durumda. Bu ayın sonuna kadar inşaatı tamamlamayı planlıyoruz.

7 dönümlük alan üzerinde 3 bin 500 metrekarelik kapalı alan sahip olan sanat sokağımızın inşaatı ise tamamlanmış olup, Sanat Sokağı içerisinde; Malatya mutfağı, türkü kafe, halıcı konağı, sohbet kafe, kitap kafe, kent müzesi ve gençlik merkezi yer alıyor” dedi.

Çakır, inşaatların tamamlanmasının hemen akabinde çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarına da başlanacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 646
Bu Ay : 7792
Toplam : 7792

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom