Eski Kitaplara İlgi Yok

Sahafçı Fahür Kaya, sahafçılığın çok eskiye dayanan bir meslek olmasına karşın, günümüzde yok denecek kadar azaldığını söyledi.

Eski Kitaplara İlgi Yok Malatya Haber

Çok eski yayınlara erişme noktasında sahafçıların önemli bir görev üstlendiğini kaydeden Kaya, "Sahafçılar, vatandaşların 50-100 yıl öncesine dayanan yayınlara ulaşmasında önemli bir rol oynuyor. Bu noktada çok eskiye dayanan sahafçılık mesleği günümüzde gittikçe azalıyor. Ancak insanlarımız, eski kitaplara çok fazla rağbet göstermiyor" dedi.

Kaya, ders kitaplarının eski kitaplardan daha fazla ilgi gördüğünü kaydederek, "Eski kitaplar günümüzde ilgi görmüyor. Daha çok ders kitapları ilgi görüyor. Oda zaruretten dolayı ilgi görüyor" ifadelerini kullandı.

Sahafçılar Çarşısı'nın da özelliğini yitirmeye başladığını dile getiren Kaya, "Eski kitaplara ilgi olmayınca sahafçılık mesleği de yavaş yavaş bitiyor. Bulunduğumuz yerin adı her ne kadar Sahafçılar Çarşısı olsa da bu özelliğini yitirmeye başladı" diye konuştu.

Kaya, teknolojinin kitap okumayı olumsuz etkilediğini belirterek, "Okuma oranı gün geçtikçe düşüyor. Eski kitaplara da bu anlamda rağbet giderek azalıyor. Bir anlamda teknolojinin gelişmesi kitap okuma oranını da azalttı" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom