Göl Balıkları Satılmaya Başlandı

Temmuz ayı ile birlikte göl ve göletlerde avlanma yasağı kalkınca, balıkçılar da Karakaya Baraj Gölü balıklarını getirip satmaya başladı.

Göl Balıkları Satılmaya Başlandı Bölge

Malatya Et ve Balık Pazarı’nda Balık satan esnaf Ali Obuz Balıkçı, Balık sezonu açıldıktan sonra Karakaya Baraj Gölü’nden tutulan balıkların gelmeye başladığını belirterek, “İnşallah bu sene balık sezonu daha bereketli geçer. Gelen balıklar içerisinde alabalık, şabut ve sazan balıkları var. Şu anda bu balıklar bolca çıkmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Obuz, gölden çıkan balık fiyatları hakkında da bilgi vererek, “Balık fiyatları ise kilosu 5-6-7 TL arasında balığın cinsine göre değişiyor. Doğal alabalık ise 8 TL ye kadar satılıyor. Geçen yıla göre de balık fiyatları hemen hemen aynı, fazla bir değişiklik olmadı. Ramazan ayında havalar sıcak gittiğinden balık fiyatlarında herhangi bir yükselme olmadı” şeklinde konuştu.

Malatya’nın Battalgazi ilçesi ile Elazığ’ın Baskil İlçesi sınırlarında bulunan Karakaya Baraj Gölü’nden çıkarılan balıkların fiyatının uygun olması ve bu balıkları alan müşterinin bulunması, hava sıcaklığının düşmesiyle satışların artmasının beklendiği vurgulandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom